Český ráj
2.-4.10.2015

Nejen Ádrem a Tatrami živ je karvinský lezec, proto pro změnu jsme vyrazili navštívit Hruboskalsko Český ráj, alias Strouhanku v Bohemia Paradise. Máme totiž jiný názor než Wieslaw z Třinca, který prohlásil na Skobičovu výzvu k účasti: "Skoba, piosek patři do michački..".

Kdysi jsem zde v lezeckých začátcích zavítal s bratrem, půjčeným špagátem a bez průvodce, obdivovali jsme Skalák, Josku Smítku a dokonce si vylezli ňaký kvak.

Nyní vyzbrojeni dobrým matrošem, troškou morálu, který jsme po cestě poztráceli, jsme vyrazili v sestavě Kamanko, Beloš, Rora.

S "ubytováním" pod širákem byl trochu problém, jelikož závora do campu zavřená visacím zámkem (otočný pin 4455), hospoda taky zavřená, takže jsme žal hasili v Bowlingu Sedmihorky u hlavní cesty na Turnov.

Lezení paráda, Kaman předváděl formu i morál tak, že jsme ani ... ň. Jen vyhecovaný (čti vystresovaný) Rora se hecnul (čti byl vyhecován) a onsajtnul Chrastíkovou na Kavčí. Skály nádherně voněly, obdivovali jsme borce, kteří vedle nás zrovna dělali dvě cesty v sektoru Ottových věží a lítali pětimetrové šluchty s vrtačkou a vrtákem na sedáku.

Škoda jen, že kluci nevyužili svůj šarm a nepozvali na lezení, jak plánovali, kouzelný zadeček, který se válel v kempu a který furt očumovali. Asi se báli hafana velikosti medvěda, kterého měla sebou (a sedák měla, frajera ne:).

Vylezené cesty:

Maják - Gotická hrana direkt, VIIb
Kavčí věž - Chrastíkova, VI
Kavčí věž - Maturitní, VIIb
Dívčí - Svatební cesta, VIIb
Ottova věž - Vyhlídková hrana, VIIb
Zlatá vyhlídka - Machaňova cesta, VII
Taktovka - Stará cesta, VIIb


RoRa