XXXI. ročník Psotkova memoriálu
16. – 17. 10. 2015

Tak letošní ročník jsem na zastupování našeho oddílu zůstal sám, původně bylo domluveno mnohem víc lidí, ale konstalace hvězd tomu chtěly jinak a všichni s nějakých důvodů učast odvolali.

Rozhodl jsem se tedy vzít svou ženu Markétu jako support team a vyrazili v pátek odpoledne do Tatranské Lomnice, odsud totiž letošní ročník startoval.

Základna byla u hotelu Sasanka, kde bylo jak vevnitř tak ve venkovních stanech vytvořeno zázemí pro závodníky. Z důvodu špatného počasí byla na poslední chvíli taky změněna trasa závodu, první časovka vedla s již zmíněné Tatranské Lomnice přes Hrebienok na Slezský dům, kde byl konec první časovky.

Pak se sbíhalo do Starého Smokovce, odkud začínala druhá časovka, která vedla po sjezdovce, napojila se na modrou směrem na Slavkovský Štít a na rozcestníku odbočila po červené na Hrebienok, kde končila.

S Hrebienku už se jen seběhlo do cíle v Tatranské lomnici. Změna byla letos i v časomíře, která byla řešena čipy, které se používají při orientačních závodech.

Startovní pole bylo rozděleno do dvou kategorií EXTREM a BASIC. Na té delší trase jsem z 94 závodníků skončil přesně uprostřed.

1. časovka 1:36:11
2. časovka 0:41:57
spolu 2:18:08
cíl 4:35:45

Marek