2. kolo Českého poháru mládeže v boulderingu 2015 Praha

Úplně poprvé jsem se vydala na "velký, český, pohárový" závod v boulderingu, a hned do Prahy! Letos je to seriál Rock Point Český pohár v boulderingu, a tento závod probíhal přímo na výstavišti.

Byl tam právě veletrh Sport Expo a ještě se běžel i Pražský maraton, takže sportů a sportovců se kolem míhalo docela dost. Boulderovou arénu postavili rovnou na veletrhu, takže kolem chodilo spousta diváků a my jsme zase mohli ve volných chvílích prošmejdit sportovní obchody;)

Závod probíhal tak, že každá kategorie (já v U14, tedy ročníky 2002 a 2003) měla postavených svých vlastních 6 boulderů. Po prezentaci jsem měli celkem hodinu na to, abychom se pokusili jich vylézt co nejvíce. V každém boulderu, většinou kolem poloviny cesty, byla takzvaná zóna neboli bonus, za kterou byly také body, když se boulder nevyleze až nahoru do topu. Pro mě to byla celkem nová zkušenost, bouldry byly takové, jaké znám z videa ze svěťáků, hodně struktur, málo chytů, moc zajímavé - a dost těžké!

Byl to boj, pod cestami nebyly žádné fronty, takže hodinová makačka naplno, na konci jsme byli všichni celkem slušně zničení. Šesté místo, no, napoprvé to nebylo vůbec špatné, a dopříště tu sílu, která mi semtam chyběla, natrénuju! Pak jsem ještě koukali na závody starších, kterým stavěči ty naše cesty ještě ztížili. Druhý den jsme se po pořádném tréninku na holešovické stěně byli ještě podívat na finále dospělých, to byl teprve zážitek!