PETZEN CLIMBING TROPHY
10.-12.7.2015

PETZEN CLIMBING TROPHY tradiční mezinárodní soutěž v lezení na rychlost, obtížnost a boulderingu. V pátek večer jsme měli 2 kvalifikační cesty na rychlost. S vyrovnanými časy kolem 9 sekund jsem se dostala mezi 4 finalistky. Druhý den jsme měli 8 těžkých bouldrů. Dala jsem 3 topy a všechny zóny.Při jednom pokusu jsem otočila chyt, to mne stálo hodně času a možná i vítězství.

Večer mne v semifinále rychlosti porazila budoucí vítězka, která je o hlavu větší. V neděli jsem s přehledem vyhrála moje oblíbené lezení na obtížnost. Celkově jsem skončila na 2. místě.

Po závodech jsme jeli do Chorvatska. Bylo strašné horko a místo lezení s lanem jsme našli lazení nad vodou (DWS). Hodně se nám líbily barevné rybičky, když jsme skočili do vody. Nejdříve jsem se bála i ze 2 metrů, ale teď už skáču z 10 m výšky. Na skalách jsme byli 2 večery v oblasti Zijavica. Vylezla jsem cestu Sam svoj majstor 7a+ PP druhým pokusem.

Těsně před odjezdem jsem dala 23 m dlouhou cestu Regoč 7a OS. Měla jsem obrovskou radost. Obě cesty byly krásné s výhledem na ostrovy Cres a Krk.
Markéta Janošová