La Sportiva Bouldercontest
6.-7.11.2015

V pátek a sobotu 6. a 7. listopadu se mládežnická oddílová výprava zúčastnila boulderových závodů na brněnském výstavišti.

Páteční den patřil "juniorům", Stavěči pro ně připravili 15 hodně dobrých bouldrových problémů, na jejichž překonání měli na první pohled luxusní tři a půl hodiny. Ukázalo se však, že ani takový čas není zárukou, že bude vše přelezeno.

Tedy, bylo přelezeno témeř vše, až na jedinou cestu, s tou si naopak neporadil ani jeden lezec. A že se lezlo až do posledních minut, a to měly děti omezení max 10 pokusů na každou cestu! Bouldery s nápadem, občas s motivací k přemýšlení "jak to dát a moc se nenadřít", většinou však "jak to krucipísek vůbec dát", to mají děti daleko raději než prstotrhačské silové cesty.

Adam Adamovský v kategorii chlapců do 11 let bral stříbro, těsně za Šimonem Cibulkou, Dája Žalská v kategorii holky do 15 let bronz. A skutečnosti, že tento závod byl součástí veletrhu SportLife, a konal se v hlavní hale, odpovídala i výborná atmosféra a divácká kulisa.

V sobotu pak byl na programu závod dospělých, do kterého šla Eliška Adamovská. Klasická kvalifikace na 12-ti bouldrech, z níž Eliška postoupila mezi ženami do finále ze třetího místa, odpoledne pak finále, lezeno ve světovém formátu, tedy 4 minuty onsight na každý ze 4 boulderů.

Atmosféra, motivace a nasazení finalistů i finalistek byla ještě o něco bouřlivější než předchozí den, byla totiž sobota a kolem boulderové stěny proudily tisíce lidí. Eliška třetí místo ve finále udržela, dosti dobrý výsledek mezi "velkýma holkama".

Ondřej Žalský