Aleš v Pescatore


Houpačka v Secret garden


Lodí na Telendos - Irox


Majki fotí rodiče - Zeus

Kalymnos
26.4.-10.5. 2015

Alesh a family
Jana s Předsedou

Minulo právě půl roku od naší první návštěvy této evropské TOP oblasti a opět vyrážíme tentokráte po čerstvých stopách našich oddílových soukmenovců. Při příletu jsem zahlídl skupinku, ve které jsem rozeznal Baxe, který společně s ostatními čekají na naše letadlo, kterým ONI jedou domů :)

Cesta pohoda i s dvěma malýma dětma - auto, letadlo, autobus, loď, taxík a jsme na místě :) Úbytko v domluveném apartmánu pro 4 osoby za 30E/noc.

Nerad bych se opakoval, a tak shrnu jen sektory, které jsme navštívili. Poets, Iannis, Irox, Pescatore, Afternoon, Spartan wall, Spartacus, Panorama, Ghost kitchen, Odyssea, Lambda, Kalydna, Zeus a Secret garden.

U posledně jmenované oblasti bych se pozastavil. Jedna z novějších, na vzdálenějším konci ostrova, která nabízí parádní převislé 3D lezení a údajně je označována za konkurenta např. Odyssei apod.

Dostat se zde můžete skútříkem či autem za asi 20minut z Masouri, poté asi 25minut pěšky. Určitě tento sektor ještě budu chtít znovu navštívit :)

Jedinou malinkou kaňkou při letošní návštěvě ostrova bylo jen to, že asi 80% tufacest bylo vlhkých, kluzkých až mokrých. To na podzim asi nezažijete :) Z dvanácti možných dní bylo jedenáct lezeckých :) v obtížnosti do 7b.

A teď už mi nezbývá nic jiného, než začít zase šetřit na další návštěvu.

Alesh


Kalymnos-lezecké stránky


Majki v Iroxu


Odyssey - Míša


Odyssey


Pescatore


Secret garden


Sektory nad Masouri


Výhled z Ghost Kitchen