Frankenjura
22. -27. srpna 2015

Poslední týden prázdnin začal v Německu. Náš tým ve složení Maki, Mari, Martina a Marcel byl domluvený na víkendové lezení s týmem z Vrchlabí v oblasti Schlaraffenland. Ója, Jíťa a Lubo jsou špičkoví lezci s lezením ve Frankenjuře mají zkušenosti. Pro děti bylo společné lezení velkou motivací.

Odměnou za prolezené prsty byly pro Maki cesty "Asi mit Niveau 8-", "Nie Diät 8+" a "Commander Superfinger 9-". Nedělní lezení v oblasti Breitenstein bylo pro šikovnější děti ve znamení nakrokování těžkých cest , avšak k přelezům už měli hodně opotřebovanou kůži na prstech. My ostatní dle možností a schopností.

V pondělí, už bez Óji, si Maki nacvakala cestu "Lary Craft 8" a na konci jí čekalo překvapení. Jak myslíte, že to dopadlo? V úterý padlo pár šestek na Marientaler Wände plus jedna nakrokovaná 9-, na kterou si Maki bude muset ještě počkat díky své výšce. Další den jsme na Krottenseer Turm potkali španělskou dvojici. Maki si OS vytáhla "Catching the Kettcar 7-" a nakrokovala cesty za 9 a 9/9+, ale rozhodla se pošetřit prsty na boulderové závody v Ádru.

Ve čtvrtek dopoledne si konečně pořádně zalezl i doprovod, v Mittelbergwand "Y-Weg 6-", "Tembleque 7-" a "Director Kleterboumweg 7-". Odpoledne následoval přesun na fesťák.

Kromě poznávačky rozsáhlé lezecké oblasti a kvalitního lezení jsme poznali hodně zajímavých lidí, které tímto zdravíme.
Marcel Janoš