Jelenec + Vtáčník
28. - 31.5.2015

Bedřich "Bedy" Stančík
Aleš "Alesh" Mangel

Až při odjezdu z Havířova přehodnocujeme kvůli předpovědi původní plán do Höllentalu a míříme raději za jistým počasem na SK. Alesh otáčí volantem směr Jelenec a s heslem: "máme čas" se tam v klidu přesouváme.

Obhlídneme spací místa a sjedeme 3 km do hospody na jedno. Chuť chmelového moku vyprovokuje chuť na druhé, takže nakonec využijeme turistickou ubytovnu u Igora a dopřejeme si druhé i třetí:-) V pátek si to už před půl osmou šmárujeme lézt. Libuji si, že jsem vyrazil s někým zkušeným kdo přesně ví co vzít sebou, hodlá jen lézt a nechce lezení kombinovat s prohlídkou přilehlých měst nebo snad s shoppováním.

To jsem se ale krutě zmýlil. Sotva vybereme první cestu, tak Alesh už hlásí, že si nevzal sedák(neumí se sbalit nebo to plánoval?) a že je to kousek do Bánské Bystrice (nic nevylezeno a prohlídka?) a že tam určitě budou nějaké obchody (shoppování je tady?). No končí to šmatláním po náměstí BB, návštěvou Hudy a koupí krásného slušivého sedáku Petzl za 60 E :-)

Naštěstí se naplňuje heslo "máme čas", takže pak už v klidu užíváme parádního lezení hned v krajním sektoru a do večera ještě padá 9 cest, které nám navodí úsměv a není vůbec konopný jak nese název jedna z nich :-) Až na to shoppování a jednu cestu ve které mě kousl netopýr do prstu je to vydařený den.

V sobotu míříme hlouběji do sektorů Jelencovi duše. Padají další cesty a Aleshe najednou zaujme Šakal. Ne, nemáme konopný úsměv, ani se tam nepotuluje žádný pes, ale je to název jedné cesty za 9-. První pokus sice neklapne, ale delší odpočinek a vyhecování místním bušičem Jožem (vrtá tu nové cesty) přináší úspěch hned v druhém pokuse. Můžeme sbalit fidlátka a velet k přesunu na Vtáčník.

Po drobných orientačních problémech úspěšně parkujeme v tábořišti a veškeré účastníky (Kamani, Przeczkovic, Belošovic, Azurit, Miloš, Dana, Vašek) nacházíme "překvapivě" v hospodě. Večer pokec u ohně a při rozmnožení kapek deště raději zalézáme do spacáku.

Ráno všechno rychle uschne, takže se dá bez problémů lézt. Jsem tady poprvé a ze skal nejsem hned úplně unesený, protože to vypadá na Monte Godula. Naštěstí mi Alesh jako místní znalec (byl tu před 10 lety) ukáže pár velice pěkných cest a jsme nakonec spokojeni.

Značíme si do deníčku termín dalšího srazu na Vtáčníku, který Beloš vyhlašuje za 10 let a vracíme se zpět do svých domovů. Prostě krása střídala nádheru!
Bedy


Jelenec: Šakal 9-, ALF 7+, Ródeo 7+, Brovička 7+, Gambler 7, Kilečko 7, Žužu 7, Kraťas 7, Konopný úsmev 7-, Slepcova kniha 7-, Májový kvet 6+, Vnútornosti 6, Aničkin plač 6-, Plšie diery 5+

Vtáčník: Daidalos a Ikaros 7, Hibernácia 7, Dušičky 7, Nech sa páčí 7-

Starší články:

Jelenec 2006