Jaro na evropských závodech

Poté co si Eliška na začátku května na svém premiérovém Evropském poháru v Dornbinu (Rakousko) vyzkoušela velké finále (5.místo), se s novým nadšením vrhla do dalšího tréninku, do přípravy na následující velké závody.

Poslední květnový víkend se opět v Rakousku konalo 2. kolo nejvyšší evropské mládežnické pohárové soutěže, tentokrát ve vyhlášeném Imstu na impozantní venkovní stěně. Eliščina kategorie B byla nejnabitější jak počtem, tak silnými soupeřkami (49 závodnic).

I zde se Eliška probojovala do desetičlenného finále, když s přehledem topovala obě kvalifikační cesty. Finálová cesta byla dlouhá, vytrvalostní, Eliška v ní postupovala velmi dobře, překonala obtížný krok, který vyřadil další závodnice, došlo jí až po výlezu z převisu. Obsadila 6. místo a správně namotivovaná se připravovala na další závod.

Tím bylo Mistrovství Evropy, které se konalo 12.-14. června v Edinburghu. Soutěžilo se v novém formátu, tedy dvě kvalifikace, semifinále (26) a finále (8 nejlepších). Podle dosavadní výkonnosti se předpokládal Eliščin postup do semifinále, což se potvrdilo, Eli topovala obě kvalifikační cesty a postupovala z děleného prvního místa.

Semifinále se konalo tentýž den do pozdních večerních hodin. Eliška lezla jistě a svižně, nedělala mnoho chyb a dolezla si opět pro top, postoupila tedy do nedělního finále! Pro dívky byla připravena dost těžká cesta, Eli začala pomalu a opatrně a dolezla si na svém prvním evropském šampionátu pro 7. místo.

Petra Adamovská