Dornbirn
9. - 10. května 2015

Druhý květnový víkend jela Eliška Adamovská poprvé reprezentovat Českou republiku. Spolu se čtrnácti lezci z různých koutů Čech, Moravy a Slezska se vydali na 1. kolo Evropského poháru do rakouského Dornbirnu.

Tohoto závodu se účastnili zástupci osmnácti evropských států a naši se mezi nimi neztratili. V bodování zemí se nakonec umístili na 9. příčce.

Eliška je letos prvním rokem v kategorii B, která patří již tradičně mezi nejpočetnější, tentokrát se zde sešlo 46 dívek. Nejsilnější závodnice byly z Rakouska, Slovinska a Itálie.

První kvalifikační cesta vedla kolmější částí stěny, po černých chytech. Eli si vedla skvěle, vypadla dva chyty pod topem, bylo z toho průběžné 4. místo. Do druhé cesty nastupovala pod tlakem, všichni jí říkali, že si to nemá pokazit. Takže byla docela mimo, velmi nervózní a lezlo se ji špatně, bylo z toho 15. místo v cestě a postup do finále ze 7. místa.

V kempu uvařit večeři, pobýt chvíli s kamarády a brzy do spacáku, bylo zapotřebí se dobře vyspat. V neděli jsme vstávali časně zrána, bylo třeba sbalit stan a všechno ostatní , se všemi věcmi se přesunout do haly. Tentokrát jsme do ní vstupovali zadem, Eliška mířila rovnou do izolace, která se uzavírala v 8:30.

Před 9. proběhlo oficiální představení finalistů a následovala prohlídka cest. Protože v Eliščině kategorii došlo ke shodě na 10. místě, finále bylo jedenáctičlenné. Eli nastupovala pátá. Vypadalo, že je klidná a těší se na lezení. Stoupala v pohodě nahoru, překonávala těžká místa, vypadla ve stejném dynamickém kroku jako další soupeřky.

O umístění tedy rozhodovaly výsledky z kvalifikace. Eliška se na svém premiérovém evropském závodě umístila na 5. místě.
Petra Adamovská