MČR v boulderingu 2015
20.9.2015

V neděli 20. září se ve Slaném konalo poslední kolo Českého poháru mládeže v boulderingu, které bylo zároveň Mistrovstvím České republiky v této disciplíně.

Bouldry byly postaveny na náměstí, lezlo se na stejných profilech, na kterých lezli předchozí den dospělí svůj pohár. Narozdíl od soboty bylo v neděli velmi chladno, čas trávený v izolaci se vlekl, zahřát se dalo poskakováním, rozlézáním a chumláním do péřovky.

V kvalifikaci jsme zdolávali 4 problémy, do finále postupovalo 6 děvčat a 4 hoši (víc jich nebylo;), z děvčat jsme 3 postupovaly se všemi topy. Finále se lezlo ve svěťákovém formátu, na každý problém 5 minut.

Bouldry se mi moc líbily, přestože jsem ze začátku měla problém se zelenými páskami. Závodníci mají v každé cestě přesně dáno, ze kterých míst musí odstartovat, rukama i nohama, ta místa, chyty, struktury jsou opáskovány. Měla jsem problém nastoupit do prvního bouldru, byla jsem nějaká popletená, ale naštěstí jsem se vzpamatovala, nastoupila a 2 vteřiny před koncem limitu topovala.

Podařilo se mi topnout i ty ostatní a zvítězit, z čehož jsem měla obrovskou radost. Nakonec se vyhlašovaly i výsledky celého poháru a k mému překvapení jsem vystoupala na třetí stupínek bedny, přestože jsem absolvovala pouze dva závody ze čtyř, ale oba se mi podařilo vyhrát.

Eliška Adamovská