Boulderingový podzim

První i druhou říjnovou neděli sev Olomouci a v Ostravě konaly boulderingové závody. Na olomouckém Tvarůžkapu na závodníky čekalo 20 kvalifikačních boulderů, z nichž některé byly úplně lehounké, aby si zalezly i menší děti, a některé byly těžší, aby daly práci těm zkušenějším lezcům.

Dája i Adam postoupili bezpečně do finále. Stavěči pro finalisty připravili další čtyři bouldery, které už zdaleka nebyly tak snadné. Dája lezla moc dobře a vybojovala si 4.místo, Adam skončil druhý.

V prostorách ostravského Trojhalí to boulderingem žilo celý víkend. V sobotu se zde utkali ve svém mistrovském závodě nejlepší čeští muži (až na Adama O.) a ženy. Finále bylo úžasné, napínavé, zábavné. Pořadatelé dokonce uspořádali vložené soutěže třeba ve visu na kouli nebo v lezení s cepíny (obě tyto soutěže vyhrála Markéta Janošová).

A v neděli se na stejných profilech, ale v lehčích cestách utkali mladí a malí boulderisti. Čím starší lezci byli, tím méně chytů a stupů bylo na profilech. A protože stavěči věděli, že závodit budou velmi šikovné děti, postavili těžké a zajímavé cesty. Mezi malými děvčátky našla Mariánka Janošová přemožitelku jen v třinecké Viktorii Tomancové.

V prostřední kategorii, U12, jsme měli zástupce jak v mužské tak v ženské části, Markéta a Adam nezklamali a s jednoznačně nejvyšším počtem topů zvítězili. Nedokázali vyřešit pouze jeden jediný krok, který byl ale natolik těžký, že byl pro starší kategorii dokonce zlehčen.

V U14 závodila Dája, která namotivovaná sobotním vítězstvím v Moravském poháru lezení na obtížnost lezla skvěle a obsadila 3. místo. A mezi nejstaršími děvčaty zvítězila Eliška. Závody byly skvěle zorganizované, výborné bouldery z rukou Jendy Šolce a Štěpána Korčáka, příjemná atmosféra.

Petra Adamovská