MS Arco 2015

Na svůj první juniorský světový šampionát jsem se hodně těšila. Italské Arco mám ráda. Už když jsme tam dojeli, mělo město tu správnou lezeckou a závodní atmosféru.

První den jsme se podívali na úžasné finále bouldrů, druhý den proběhly procházky, zmrzky…, odpočinek a registrace obtížnosti. V úterý se lezly první kvaldy, já byla před tou svou hodně nervózní. Lezla jsem hned zkraje a sotva jsem do cesty nalezla, nervozita byla pryč. Lezlo se mi dobře, dolezla jsem vysoko, asi 3 presky od topu. S údivem jsem pak sledovala, jak soupeřky padají níž a nakonec mě v této cestě přelezla jen Ashima. Stejně jako já dolezly ještě dvě holky.

Druhá kvalda se lezla další den (závodníků bylo moc), věděla jsem, že mám semifinále jisté, nebyla jsem tolik koncentrovaná a to se mi vymstilo. Nelezla jsem jistě, dělala chyby a dolezla osmá. To znamenalo 4. postupové místo do semi. Sen splněn. Když jsem se rozlézala před semifinále, cítila jsem, že dnes se mi poleze dobře. Sice jsem zase chybovala, sjížděly mi nohy, ale dolezla jsem až na konec stropu, což znamenalo postup do finále, a ještě k tomu z 5. místa.

Následoval den volna, který byl pro mě ve výsledku asi osudný, a pak už přišlo sobotní finále. Byla jsem hodně vystresovaná a nervózní. Od začátku se mi lezlo špatně a nejistě. Málem jsem vypadla hned dole. Nakonec jsem dolezla zhruba do půlky a skončila sedmá. Bylo to lepší umístění, než jsem předem očekávala, ale přesto jsem byla smutná, a to hlavně proto, že jsem nelezla tak dobře a lehce.

Abych si spravila chuť, vydali jsme se ještě do skal, že si aspoň trochu zalezeme. Nebylo moc času, pomalu se začalo smrákat, když jsem se konečně rozlezla a nalezla do cesty, kterou jsem si vybrala. Byla to cesta Gameboy Plus za 8a. Těžké místo v převísku jsem přelezla, ale asi deset minut jsem strávila ve výlezu, už jsem to nechtěla pustit.

A nepustila, cestu se mi podařilo vylézt na FLASH, vůbec jsem tomu nemohla věřit.

Eliška Adamovská