IRCC 2014, Wolfsberg
10.5.2014

10.5.2014 se v rakouském Woflsbergu konal finálový závod série IRCC 2014. Konkurence byla tak vyrovnaná, že Maki měla stále šanci na celkové vítězství v poháru. Jenže stavitelé cest vůbec neodhadli obtížnost a schopnosti dětí a ze třiceti lezkyň ve skupině bylo v první cestě 25 topů.

Ve druhé kvalifikaci bylo topů 13. Cesta však byla zejména pro menší děti dost technická a náročná a tak mnoha z nich nestačil časový limit (4 minuty na 15 metrovou stěnu). Markétce rozhodčí zahlásili stop asi 2 chyty před TOPem. To znamenalo neúčast ve finálové cestě a velké zklamání.

Krátký rozhovor po závodech:

Redaktor: Jak ses těšila na finálový závod iRCC do Wolfsbergu?
Maki: Těšila jsem se hodně. Hlavně na to, že závod vyhraju a tím i celý pohár. Cítila jsem se perfektně.

Redaktor: Bála ses soupeřek?
Maki: Ano, v kategorii jsem první rok a mám hodně výborných soupeřek. Přijely i další holky z Prahy a Brna, které jsou taky dobré.

Redaktor: Jak se Ti líbily závodní cesty?
Maki: Stěna i cesty se mi líbily. Ale limit 4 minuty na kvalifikační cesty je pro malé lezce málo. I když jsem všechny problémy vyřešila, rozhodčí mne zastavila 3 chyty od topu. Chybělo mi asi 10 sekund.

Redaktor: Jak tedy dopadl závod?
Maki: Špatně, kvůli času jsem se nedostala do finále. Tím pádem jsem nemohla vyhrát závod ani celý pohár. V IRCC 2014 jsem skončila na 5. místě - nejlepší z mého ročníku.

Redaktor: Co bys chtěla vzkázat pořadatelům závodů?
Maki: Prosím, připravujte těžké cesty bez dlouhých kroků. Někdy stačí přidat malý stup. Měření času nemám ráda. V naší kategorii (U12) jsou děti vysoké 125 - 170 cm. Jak se máme porovnávat v rychlosti?