Pár slov

Triatlon
6.12.2014

Když jsem před rokem navrhl Skobovi, že tento ročník Beskydského Triatlonu připravím já, netušil jsem, co mě čeká a co zažiju. Skoba se okamžitě těšil, že mu nebude spíláno, že zná trasu a konečně si závod užije naplno jako všichni.

Hned na začátku jsem věděl, že trasa povede kolem Beskydských skal. A že variant bylo spoustu, myslím, že nyní chápou všichni účastníci akce. Co bylo důležitější a mi přineslo tak trochu zděšení? Uvědomění si a pochopení pro koho tento závod připravuji! V první řadě osobnosti, které se jen tak něčeho nezaleknou.

Dají s šarmem a diplomacii sobě vlastní jasně najevo co si myslí! Dále Horolezci, kteří znají Beskydy! A snad při každém setkání konfrontují vzájemně své znalosti a čerstvé zkušenosti beskydského místopisu. A toto vše jsem začal konfrontovat s vlastním plánem jak má závod vypadat a co mi a kamarádům má přinést. Závod od začátku měl patřit do kategorie ZADARMO NIC NEBUDE. A ambice poslat kamarády na místa jim neznámá a přitom zajímavá se zdála v daný moment hodně naivní. Klasik by řekl DOBŘE TI TAK.

Pár slov v diskusním fóru bylo hodně zajímavých a musím říct, že jsem měl smíšené pocity. Neskutečně jsem se bavil a na druhé straně obával: ať neprozradím více než je zdrávo, ať trasu nepřeženu a vše zkrachuje. Asi největší napětí jsem prožíval při odeslání posledního infa před stratem, které obsahovalo fota ze všech průjezdných bodů trasy. Nevydržel jsem napětí a volám Kamanovi. "Koukni se na poslední info a řekni mi, jestli jsem všechno nezkazil a neprozradil příliš?" Odpověď byla malým vítězstvím - ne, velkým vítězství.

Pár slov jsem si užil na startu. Když jsem před tu famózní bandu předhodil první průjezdný bod. Bylo vidět a slyšet obavy z celé trasy. To že je ženu někam za hranice (státní i mapových podkladu). A hlavně co bude dalším bodem. Myslím, že v rétorice vynikal Maky! Kamaráde těším se na nějakou společnou akci!

Pár slov jsem slyšel během závodu. Závodit a zároveň dělat telefonní podporu pro závodící je zajímavé. Prvním na drátě byl Kaman se smutnou zprávou o pádu a destrukci jeho závodního oře. Je mi to líto, ale příště… Další slova přinášela satisfakci, že vynaložené úsilí přináší ovoce. Když mi volali zkušení borci jako jsou Skoba, Maky, Bedy, že kufrují a nemůžou najít průjezdný bod. Zde bych asi vyzvedl slova, která přišla od tápající dvojice na posledním bodu kolem 16:00 (již padala tma). Při končícím telefonu jsem zaslechl: "ta ku*va zrzavá". Takovou poctu jsem ještě nezažil.

Pár slov přišlo i v cíli závodu na chatě. Byly plné emocí a vyjadřovaly snad vše co se nasbíralo během závodu. Excelentní řečnický výkon podal Beloš. Doteď nevím co chtěl říct, ale jisto jistě to bylo mocné. Pár slov jsem si přečetl na diskusi po závodě. Tady bych snad jen řekl: "ani netušíte jak se mi teď dobře chodí do práce. Ať si tu vymýšlí co chtějí. Já mám KAMARÁDY!"

Horám zdar a těším se na příští ročník.
LišákZdroj: Mapy.cz

Výsledková listina

Střepiny z diskuse: