3. závod
Turnieju 4 Ścianek
Bielsko-Biała
30.3.2014

Neděle, 30. března. Po včerejších závodech v Gliwicích vstáváme o hodinu později, jenže v noci kdosi všechno nějak podivně popostrčil o hodinu dopředu, takže to vyjde nastejno.

Opět příjemné ráno, slunko je ještě nízko, když skládáme do aut šest pohodově i bojovně naladěných dětí a vyrážíme přes severní hranici směr Bielsko-Biała. Čeká nás třetí závod seriálu T4S - který pořádá nám známé lezecké centrum Trango, nedávno znovuotevřené pod novým názvem Primaroca.

Přijíždíme, potkáváme spoustu známých tváří ze včerejších zádvodů, překvapivě také početnou skupinu lezeckých kamarádů z Brna a z Čech, wpisujemy naše malé závodníky, rychlé předlezení a už nastupují první do cest. Dvě kvalifikační cesty a jedna finálovka, pravidla na rozdíl od včerejších pohodových Gliwic drobet striktnejší, a přestože se leze na obtížnost, ve finále půjde i o čas.

Cesty jsou pěkně postavené, každý může něco vylézt, padá se až za polovinou, v každé z cest je jedno/dvě hodně těžká místa. Naši bojují, povzbuzují se navzájem, a zelená trička lezou opravdu vysoko...

Polovina našich topuje obě kvalifikace a postupuje do finálových bojů. Anička, Marek a Kristýnka sice do finále nepostupují (někteří o fous), předvádějí však moc pěkné výkony - a užívají si to.

V pauzách je všem k dispozici krásná bouldrovka, děti řádí naplno, kdepak šetřit síly, tohle je jejich akce! Celou dobu fandí spousta dětí, trenérů, rodičů, má to prostě atmosféru - jak je na závodech u našich polských sousedů zvykem. Finálové cesty o poznání těžší, delší, tady už jde o bednu. Dája trošku nešťastně padá na druhé presce, no, ještě je třeba trošku popracovat na morálu.

Maki fantasticky překonává nejtěžší místo - a jako obvykle i svůj výškový handicap - a topuje jako první finálovku své kategorie. Po ní nastupují ještě další tři děvčata, topují rovněž, avšak dvě z nich v o něco málo rychlejších časech - Maki tedy bere bronz. Elis s přehledem topuje 19-ti (!) metrovou finálovou cestu na prvním, leze daleko rychleji než je zvyklá, ví že půjde i o vteřiny, a časem ji pak překonává pouze jedna polská závodnice.

Tedy stříbro. Dobrá práce. Vyhlášení beden, medaile, diplomy, fotky, sbalit tábor a domů.

Kompletní výsledky

Ondřej Žalský