SOUSTŘEDĚNÍ MLÁDEŽNICKÉ REPREZENTACE

1.-2.3.2014

1.-2. března 2014, se v Praze na Smíchově uskutečnilo soustředění mládežnické reprezentace v lezení na obtížnost. Přestože Eliška Adamovská (12) z HKG Orlová svým věkem do reprezentačního teamu "zatím" nepatří, byla díky vynikajícím v ýsledkům v loňském roce na soustředění pozvána.

Společný trénink s nejlepšími českými lezci, možnost porovnat své síly a zkušenosti, takovou nabídku si Eliška nemohla nechat ujít. Hlavní tréninková fáze spočívala v lezení těžkých cest v maximu každého lezce. Bylo to opravdu náročné. Lezci zvyklí na běžném tréninku absolvovat 10 a více cest, toho měli po třech reprezentačních cestách plné zuby :-)

Následná konzultace nezdařených pokusů a jejich opakované zkoušení pod odborným dohledem trenéra bylo pro lezce velmi přínosné. Nakonec se ukázalo, že i zdánlivě nelezitelná místa přelézt jdou!

Elišce Adamovské se společné soustředění moc líbilo. Mimo to, že si výborně zalezla, odnesla si nové poznatky z oblasti lezeckých technik a tréninků.

Tomáš Adamovský