2. kolo Turné 4 stěn
Ruda Śląska
1.3.2014

V sobotu 1.března se naši malí závodníci vydali dvěma směry. Zatímco Markétka mířila na jih, do Slovinska, její mladší sestra Mariánka a Adámek Adamovský směřovali k severu. Bylo nádherné slunečné ráno a v autě výborná nálada. Mrňousové pařili na tabletu, poctivě se střídali ve hře a my velké holky jsme se tak klidně mohly věnovat řízení a navigování.

A že jsme holky šikovné (zabloudily jsme jen jednou, zato hned v Karviné), dojeli jsme na místo právě ve chvíli, kdy otevírali stěnku.

Tedy opravdu stěnku, jak už jsem psala dříve, Bunkr w skale vypadá spíš jako boulderovka s protileteckým krytem. Uvnitř bylo velmi těsno a časem i dusno, ještě pár takových akcí a vykašlala bych si mágovou kuličku. Závod byl opět výborně zorganizovaný.

Starší dvě kategorie soutěžily v boulderingu, mladší dvě v lezení "na udici". Naši lezli s lanem celkem 6 cest. Mariánka dávala moc hezky, i když to nestačilo na bednu. Ale zalezla si, nabrala další zkušenosti. Adam jako jediný ze všech nejmladších dětí topoval všechno, a tak zaslouženě okusoval zlatou medaili, zdali je skutečně zlatá.

Byla. Lezení se nemohl nabažit a ještě pokusoval na boulderech postavených pro velkoše. Ve 3 hodiny bylo vše ukončeno a jelo se domů.
Petra Adamovská