Léto v čudu. Zima!

Letošní letní sezóna, alespoň dle mé zkušenosti, byla.. mokrá. Sice počátek března na Sůlově rýsoval velmi příznivé podmínky na lezení (až na útočící lišku), později to vycházelo všelijak.

Radši jsem jel na zimák. V Tatrách rovněž bídné podmínky až na jeden útočící komínový žlab. Tam bylo sněha! Venca (Dědek) by vám povyprávěl..., snad na výročce, kéž by byla sněhová a ne.. mokrá.

Ani Paklenica uprostřed léta nebyla suchá, byla.. mokrá. Jeden den toliko chcalo, že potok z Malé Paklenice ústící do moře betonovým korytem přes kemp Pisak, přehradil příjezdovou cestu pro auta. Ani většina pěších se v deroucí vodě necítili moc jistě:-)

Zamířil jsem tedy do Tater pod Galérku Ganku s cílem si něco vylézt v severce a kouknout na cepíny. A zase bylo.. mokro. Ve stěně Galérky regulérní vodopád, k lezení při vyčasení mohl být tak jedině trochu vpravo vysunutý Puškášův pilíř, nahoře k koutech by ale pravděpodobně byl ještě mokrý nebo zledovatělý.

Tak jsme polezli nějaké kvaky, bloudili do Váhů, pozdravili Viktora, hledali s Richardem moje pikle pod stěnou Rysů. No nenašli jsme nic, takže vyhlašuji soutěž - kdo je najde, jsou za pivo jeho! No neber to.. :-) Bivak pod Galérkou celkem komfortní, sem tam ti trochu kape do ksichtu, ale dá se to. Kdyby nechcalo, je durch suchý, no ale byl trochu.. mokrý.

A výjimka potvrzující reguli, fesťák v Ádru, nebyl.. mokrý. Nechť kluci na Psotkovi a Vtáku nebudou.. mokří (dle předpovědi asi ne:-). Deštivé léto je v čudu, a vzhledem k tomu, že se zima již blíži mílovými kroky a několik borců se mě ptalo na zorganizování zimáku opět na Rysech, předkládám malou anketu ke zjištění, zda je zájem zase udělat společný zimák (na Rysech event. jinde), anketuj tu.

Aba, Rora


PS1: pro poučení když už mluvíme o těch sviních - polský TOPR natočil (50 min, polsky) film o lavinách.

PS2: vedle známého webu laviny.sk mají i Poláci svůj web.