Sezóna začíná
Alešovi zdar

Začátek mé lezecké sezóny byl vždy někdy v podzimních měsících a pro ostatní to byl jeden z posledních slunečných dnů, kdy se dalo lézt. Aleš Mangel byl vždy u toho a tak mě trochu mrzí, že letos u toho nebyl. Aleši moc se ti omlouvám : a pozdrav posílám do studny.

Přelom července a srpna jsme se Skobou a rodinami strávili v Adru. Něco se lezlo a děťata taky popolézaly. Přesto to ještě nebylo to nej (Skoba promine) co se lezení týče.

Už ani nevím, jak se to stalo, ale jeden víkendový den jsme se Skobou měli volný a tak jsme se protáhli v malé oblasti Bela na Slovensku. Zde by normálně má celoroční lezecká aktivita skončila. Ale letos je to jinak.

V půlce září se mi podařilo vycestovat s havířovákama do Arca. Na celý týden! Lidi, to byl zážitek. Nikdo mě nikam nehonil. Každý den se lezlo až do pozdního odpoledne. Přes den sluníčko, v noci lilo. Stihl jsem přečíst knihu. Vypít trochu vína a sníst dobrý sýr.

Prostě ráj na zemi. Překvapilo mě, že jsem i něco vylezl. Petra Guňková a Jirka Liškutin - mí lezečtí parťáci, vybírali pokaždé jiný sektor a většinou novější a neolezený. Přilnavost byla výborná a tak jsem lezl na prvním i v 6b+, kdy jsem odsedl v poslední presce.

Nepřečetl jsme napoprvé rajbunk. To ale nevadí, protože před Ivana Zedníčka se mohu postavit se ctí. A tak konstatuji, že jsem dal PP - 6a. maximální spokojenost. Právě jsem to přečetl manželce a už mám nůž na krku!

Tak tedy:
Poděkování mé celé rodině a obzvláště trpělivé a obětavé manželce, která mě podporuje a umožnila mi samostatně vycestovat na celý, podotýkám celý týden.

Děkuji Lišák

PS: další lezeckou aktivitu tímto předpokládám v období mých dalších kulatin
Lišákovy vylezené cesty:
8.9. Muro Dell Asino (nad hradem v Arcu)
Omer 5b PP
Il Dicembre 6a TR
Giovanna 5c PP

9.9. sektor Sisyphos (brutální)
Calippo 6a PP

11.9. oblast Regina Del Lago sektor A
Without Name 5c PP
Gaudi 6a PP
Tachicardia 6b+ odsednutí u poslední expresky
Esmeralda 6b+ TR
C.N.S.A.S. Val Di Ledro 6b TR

12.9. oblast Val Loma Sone sektor 4
Willy Il Coyote 5c+ PP
Via Delle Salamandre 6a PP
Encop 5a+ OS
Fanyet 5c OS
Giosalpino 6a OS

13.9. sektor San Paolo
Il Primo Specechio 5c PP
Il Sekondo Specchio 6a/b TR
Il Terro Specchio 6a+ TR