AVATARKI´DS - Krakov
31.5.2014

Poslední květnovou sobotu vyrazila parta natěšených malých lezců k severním sousedům. Organizátoři opět nezklamali a připravili dětem úžasný závod. Tři kategorie, samozřejmě zvlášť kluci a holky, pro všechny celkem 7 kvalifikačních cest.

Žádné stresy, žádné startovky a přesně určené pořadí. Závodníci měli "závodivé papírky", se kterými obcházeli stěnu, přelézali postupně jednu cestu za druhou, jističi jim zapisovali výkon, dokud nebyly kartičky plné nebo dokud toho lezci neměli dost. Kolem 13.30 naši dolezli, finále mělo začít v 16.00, takže jsme se nasáčkovali do aut a vydali se do centra města.

Prošli jsme náměstí, dali si zmrzlinu a hurá zpět do haly, kde už čekaly krásně těžké finálové cesty. V nejmladší kategorii mezi děvčaty bojovala na černé cestě Mariánka, která si vedla výtečně. V dlouhém kroku si pomohla dynamicky a sklouzla, ale zaslouženě vystoupala na 3. příčku.

Mezi kluky topovali finálovou cestu dva, Florian a náš Adam, který si v pauze stačil ukopnout nehet na palci a lezl se zalepenou bambulí. Lezli tedy superfinále, černou cestu, kterou předtím měla děvčata a ze které pořadatelé ještě pár chytů ubrali. Opět oba topovali, ale Adam o 15 s dříve, takže bral zlato.

Pro prostřední kategorii byly připraveny cesty s cvakáním a byly opravdu drsné! Naše Markétka měla opět výškový deficit, který se projevil už před první preskou, Maki musela vynaložit mnohem větší úsilí než vyšší soupeřky. Ale předvedla neskutečný výkon a za bouřlivého potlesku dolezla do stejného místa jako jedna z Polek. Lepší výsledek z kvalifikací měla naše Maki, takže zaslouženě vyhrála.

Mezi nejstaršími jsme měli Elišku, která když viděla růžovou finálovku, byla poněkud zmatená, kudy že se to vlastně poleze? Cesta byla zapeklitá, klikatá a dlouhá s několika nepříjemnými odlezy. El do ní šla jako poslední a dolezla dva chyty od topu, což se před ní nikomu dalšímu nepodařilo a i Elis si nechala nasadit zlatou medaili.

V této skupině lezla i Dája, ale tentokrát se jí nepodařilo probojovat do finále a umístila se na 10. místě. Po slavnostním vyhlášení se naše výprava rozdělila, a zatímco jedna parta se vracela domů, ta druhá nocovala v Polsku a užila si krásnou lezeckou neděli na blízkých skalách.

Petra Adamovská