Kalymnos
1.-15.10.2014

Moje první návštěva této TOP oblasti se začala rýsovat právě během pobytu našich členů oddílu v Masouri v dubnu letošního roku. V tu dobu jsme se s Pišta family domluvili a bukli letenky. Pak už jsme se jen modlili, ať v daném termínu někdo neonemocní (3děti).

Všechno ale klaplo tak jak mělo, a tak jsme s Raynairem vyrazili z Krakowa na Kos a následně trajektem na Kalymnos podle plánu. Taxíkem jsme už za tmy dojeli do domluveného studia Dimitrakis. Ve městě to žilo, a tak uvítací pita a jeden Mythos musel být :)

Jelikož nám společnost dělali naše milé a malé ratolesti, už jen přístup pod skály s dvěmi nesoucími a jedním pomalu poskakujícím prckem nebyl úplně jednoduchý. Ale zvykli jsme si my i oni. Postupně jsme navštívili sektory Poets, Iannis, Kalydna, Ivory tower, Panorama, Grande grotta, Afternoon, Spartan wall, Spartacus a Odysea. Udělal jsem si obrázek o tom, co se v daných sektorech leze, a že si zde zavzpínáme ganc všichni - od položených ploten přes krápníky a květáky do převislých dard.

Lezli jsme pouze na OS, ať toho co nejvíc poznáme. Vzhledem k tomu, že v druhé části pobytu se zde konal lezecký festival, neměli jsme v žádném ze sektorů o společnost nouzi ba naopak. Příště bude třeba vybrat lepší termín, kdy ještě není teplo ani zima a není vrchol sezony :)

Formu určitých kompromisů, kdy ženy hlídají děti u moře a chlapi se vyčerpávají lezením a pitím piva, se bohužel moc často nepodařilo uskutečnit, a tak odpověď jak to doopravdy bylo, hledejte někde mezi :) Každopádně jsme polezli kupu cest od 6a do 7b, párkrát se smočili i v tom moři a stihli jsme i zkouknout ten kopec naproti přes vodu -Telendos.

Výlet jsem zakončil tím, že jsem poslední den dostal nějakou místní sračku, a Pišta byl rád, že jsem ho v té první a poslední cestě posledního dne alespoň odjistil bez toho, aby se odsedkou musel cvaknout do nýtu. Bylo po výletě. Ale i navzdory těmto drobným zá drhelům se všem líbilo a náležitě si Kalymnosu užili.

Příště už to bude chtít naučit děti řídit skůtr a dostat se i ke vzdálenějším sektorům, které tam na nás určitě počkají.

Kalimera Alesh