Jelenec s family
29.3.2014

Bedy family
Hugo family

Ve čtvrtek 27.3.2014 vyrážíme na seanci čtyř rodin do pronajaté základny - Liptovské Revúce. Užíváme možností Velké Fatry k nějakým těm rodinným túrám a já taky k ranním výběhům na Plosku.

Nicméně v diskusním fóru jsem již byl upozorněn jedním zarytým bušičem vystupujícím pod jménem Přemo, že i jakési lezení je prý zábavná činnost a prý se v horolezeckém oddíle najde někdo s ukázkou jak na to. Moc jsem tomu nevěřil, ale takový člověk skutečně existuje.

Vzhledem k obavám z nátlaku zarytých běžců si nepřál být jmenován, takže ho označujme třeba HUGO. V sobotu tedy vyrážíme pod Donovaly, parkujeme pod památníkem a jdeme s rodinkami pod skály. Trochu nás znečeřuje uzavření části skal od ohniště směrem na Donovaly vzhledem k množení ptáčků, ale nakonec se to vzhledem k časovým možnostem ukáže jako zbytečná starost.

Spokojeně si s HUGEM zamlaskáme tři velmi krásné cesty, přebíráme děti a za chvíli už si pěkného lezení užívá i Peťula. Pak přichází na řadu young blood, naši kluci odkládají erární pilu i sekyru a dávají pokusy k prvnímu borháku jakéhosi 10-.

Po opakovaném vybušení se kluci vracejí k rozdělané dřevorubecké práci. My s Hugem dáváme další dvě cesty a předáváme žezlo paní Hugové, která přes rozpačitý počáteční rozpaky užívá nádhery lezení až k topu. Posbíráme "lehce" špinavé děti a míříme zpět na základnu, protože mě čekají ještě nějaké Ploska povinnosti:-)

Bedy

Vylezeno:

Plsie diery 5+
Ac/dc 6+
Ukradnuta 6
Splneny slub 6
Anickin plac 6-