GLIWICE NA TOPIE
Otevřené mistrovství Slezska
29.3.2014

V sobotu jsme uskutečnili několik rošád a v desetičlenné výpravě jsme dvěma auty dorazili do Gliwic. V areálu továrního bludiště jsme podle šipek došli až k budově, která nás zajímala.

Závody v lezení dětí a mládeže na obtížnost už byly připraveny. Pořadatelé zaprezentovali automaticky všechny naše děti, jakmile jsme vypustili z pusy první české slovo. Vypadali, že je naše účast velmi těší. Nás těšilo rovněž.

Jedna z organizátorek nám ukázala občerstvovnu v mezipatře, kde jsme si my šoféři dali kafe a dětičky tam v průběhu dne chodily na pitíčka a na ťastka. A soutěž? Ta se vydařila. Pro každou kategorii byly nachystané dvě kvalifikační cesty.

Bylo to trošku divoké, ale aspoň to odsejpalo a prďolata se nenudila. Všichni naši postoupili do tzv. půlfinále a někteří i do superfinále. Zalezli si dobře a skvěle si i užili na boulderovce. Z šesti kategorii tři vyhráli a v dalších dvou získali medaile. Ano, opět do Polska přijela "mocna ekipa z Czech" a neodjela s prázdnou.

Na zpáteční cestě jsme si užili další lezení, tentokrát na balících slámy kdesi v polském poli, kde jsme strávili příjemnou svačinkovou pauzu.

Ve svých kategoriích dosáhli nádherná umístění:

1. Markéta Janošová
1. Adam Adamovský
1. Eliška Adamovská
2. Daniela Žalská
3. Marek Gincel


Petra Adamovská