Tendon
Český pohár mládeže
Choceň 2014

14.10.2014

Dne 18. října 2014 se v Chocni uskutečnil závěrečný závod Tendon Českého poháru mládeže ve sportovního lezení na obtížnost, kde na zajímavých cestách stavitele Romana Kučery prověřilo své síly přes 50 závodnic a závodníků.Eliška Adamovská se sice v letos ještě těchto závodů nemohla zúčastnit z důvodu nízkého věku, ale na posledním závodě v Chocni dostala možnost porovnat své síly se staršími holkami. Závodila mimo soutěž (její výkony nemohly ovlivnit celkové pořadí a ani nemohla být odměněna za případné umístění), ale tato skutečnost Elišku ani na chvíli neodradila od příležitosti pořádně si zalozit se staršími lezkyněmi. Eli přijela s tím, že poleze na pohodu.

Nebyla pod závodním tlakem a tak si to opravdu náramně užila a předváděla famózní výkony. Společně s Veronikou Peltrámovou topla obě kvalifikace a těšila se na napínavé finále. V něm Eliška potvrdila svou skvělou formu a o jeden chyt přelezla celkovou vítězku Tendon Českého poháru Verču. Těsně za ní pak skončila Lenka Slezáková, která se nedokázala z chytu zvednout.

Eliška byla ze závodů nadšená. Po dlouhé době se setkala se svými kamarády ze starších kategorií, které z důvodu rozdělení Českého poháru už rok neviděla. Skvěle si zazávodila a předvedla opravdu kvalitní výkon. Už se moc těší na příští sezónu, kdy bude oficiálně závodit v kategorii B.

Tomáš Adamovský