Rock Junior 2014


Po výrazném úspěchu naší výpravy na horolezeckém festivalu Rock Master 2013, kdy Markéta vybojovala celkově 2. místo, Eliška 13. místo ve svých kategoriích závodu Rock Junior a Mariana s Danielou 6. respektive 8. místo v závodech Kid´s Rock, se závodníci těšili na konec prázdnin.

Pořadatelé však zcela změnili formát i termín soutěží. Začátek školního roku zamíchal kartami. Naše výprava se zmenšila na 2 závodnice a doprovod. Na kilo kilometrů dlouhou cestu jsme vyrazili v neděli 31.8.2014. V kempu jsme potkali vítěze závodu dospělých, který ten den dokonce vytvořil nový světový rekord v lezení na rychlost, 15 m za 5.73 sekund je výborná inspirace. V pondělí se malí závodníci aklimatizovali v lezecké oblasti Regina del Lago a výhledy na Lago di Garda byly tou pravou odměnou za každou vylezenou cestu.

Úterní lezení ve známé oblasti Belvedere nám poskytlo přehršle slunce a jističi museli bojovat o stín s ostatními výpravami. Volný den před závody jsme strávili výšlapem na Hrad Arco a odpoledním chytáním pstruhů na zdravou a lehkou večeři. (Noc v kempu zpestřila skupinka lidí bez pojmu o čase. Hráli a zpívali krásně, ale hlasitě a dlouho!)

Závody začaly lezením na rychlost. Perfektní výkon podala Mariana (7) v kategorii do 10 let a obsadila 11. příčku. Markéta (10) letos soutěží v kategorii do 12 let a lezení na rychlost nepatří k oblíbeným disciplínám, avšak překvapila výborný časem 16 sekund, který stačil na 14. místo.

Soutěže v lezení na obtížnost přišly na řadu odpoledne. Někteří závodníci dokonce takticky ranní rychlost vynechali. Mariana povzbuzována místní komentátorkou vylezla vysoko a zajistila si výborné postavení pro páteční druhé kolo. Markéta si vybrala porci smůly a první cestu opustila nečekaně brzy. Druhý den nebylo co ztratit a závodnici se pustili do druhého kola lezení na obtížnost opět s cílem atakovat TOP.

Mariana předvedla statečný výkon, který opět vynesl 11. místo. Markéta si svým výkonem polepšila na celkovou 19. pozici. S dnešním výkonem byla spokojenější než se včerejším, ale vůbec neodpovídal jejím schopnostem a cílům.

Bylo potřeba smeknout před výkony soupeřů, využít relativně dobrého počasí ke sbalení stanu a zahájení dlouhého přesunu k domovu. Škola volá a povinnosti si musí plnit i závodníci.

Zkušená komentátorka, která mluvila plynule třemi jazyky je dostatečnou inspirací.

Marcel Janoš