Pískařská horoškola II
27.6.-5.7.2014

Pro druhé kolo pískařské horoškoly zvolili naši instruktoři nádhernou oblast Česko-saského Švýcarska. Ubytovat jsme se na základě dobrých zkušeností z minulých let rozhodli v autokempu Pod císařem a v nedalekém penzionu Stará pekárna.

První dva dny proběhly ve znamení turistiky mezi kapkami deště po nedaleké oblasti Bielatal a vzálenější Wildenstein Gebiet . Další část naší skupiny si čekání na lezecké počasí zpříjemnila cyklovýletem do Saska a procházkou k Pravčické bráně.

Konečně přichází den "D" a my se navazujeme na lano pod Trpaslíkem - jedné z mnoha krásných věží v Ostrově. V plánu je Vyhlídková hrana V. stupně obtížnosti a všichni ji zvládáme. Jedno místo bylo sice docela zapeklité, ale nakonec si s nim všichni bravurně poradili. Kap, kap - ale co to, žeby nám dešť chtěl narušit další plánované výstupy…?

Chvilku odpočíváme, cpeme se borůvkami, a ejhle je tady zpátky slunko a my jdeme k další věži. Tentokrát se jmenuje Zarostlá, i když nevím proč, protože zarostlá mi vůbec nepřipadá. Lezeme starou cestou obtížnosti III a učíme se zde komínovou techniku. Je to docela lehké, nahoře je hodně místa, a tak se po výstupu všichni hromadně odfotíme i s logy našich sponzorů OKĎácké Srdcovky a Hudy sportu.

Další dny navštěvujeme německou část pískovcových skalních měst a lezeme v Liliensteinu a Rathenu, kde si na velké věže troufnou ti zdatnější z nás. Večery trávíme u ohně klábosením a posloucháním historek dospěláků :-). Jsme rádi, že nám připravili hezkých pár dnů v nádherném koutě naši země a časem možná i my jim vyvedeme na písku cesty na tom "ostřejším" konci lana.

Magda WaneckáDěkujeme za podporu: