Starší články:
Fesťák 2013

Fesťáček
27.-31.8. 2014

Tatuš, Bax, RoRa,
Vašo, Koch family


Rok utekl jako voda a opět je tu konec prázdnin a s ním spojená sportovně-společenská akcička v Teplicích nad Metují. Písek se po monzunovém řádění na začátku týdne stal díky středečnímu azuru lezitelným a ve čtvrtek ráno se scházíme s Tatušem na nádražíčku v Ádru.

"No nechcete zkusit třeba Ukřižování na Radnici ... ? Je to žábovačka… s jedním bříškem… Tam jde ta žába údajně trochu hůř… Jde tam ale dobrá smyce… někdo ji opral a chytla ho… Ale musíme ve třech … nahoře se staví… nějak z rozporu či z přepadu " - vypadávají z Tatuše postupně informace o jeho představě našeho dnešního snažení, které nám opatrně, aby nás příliš nevyděsil, dávkuje cestou k Ozvěně. "No kouknem, jestli to je suché…"… " No co na to říkáte?".

Koutkem oka sleduji svah pod sebou, po kterém hodlám ustupovat v případě, žeby se prvolezci nezadařilo. Spodní smyčka vypadá dobře, ta nad ní už méně a případný "tygr" by asi hodně bolel… Tatuš však bravurně vzlíná, dává ještě jednu smyčku a cinkot karabiny o kruh je předzvěstí ukončení napětí. Postup nás ostatních již není zdaleka tak elegantní a bravurní :-)

Další délka je za odměnu - jemný travers doprava a příjemnou, místy chytlavou dobře odjištěnou spárou na plošinu a dál širočinou s jedním bouldříkem na předskalí, ze kterého fikaně postavíme do podvrcholového rajbásku. Krása - stojíme "face to face" Starostové a proudící davy turistů do myší díry, nás zaměří až v momentě, kdy lano ze slaňáku pleskne málem jednoho z nich po kebuli :-) Během slaňování se z nás stává nechtěná atrakce :-( Rychle pryč odsaď…

Tatuš odchází osazovat nové kruhy, s ostatníma se jdeme podívat pod Zubejdu, kde je ale obsazeno, a tak míříme zvlažit hrdla a za kulturou do Teplic.

Druhý den je Solimánská na Zubejdu bez fronty a tak si vychutnáváme krásnou tříkruhovou stěnovku s úvodním pohodovým komínem, ve kterém vzrostlý smrk umocňuje pocit bezpečí. Během přesunu ke Třem sestrám fandíme Sámovi s Tatušem ve Slunovratu. Fakt jsou dobří… Highway č.1 je snad nejlépe odjištěnou žábou v Ádru a spolu vrcholovým rajbáskem si určitě ty dvě hvězdy na Pískařích zaslouží.

Večer vydatně luchne a tak je sobota ve znamení kultury a sledování filmů a v neděli dopoledne s košíkem plným hříbků se z Bučnice poroučíme zpět k domovu.

Roman