První 9- UIAA
19.10.2014

Volné pokračování knihy Polská Jura, článku "11.10.2014 nás zachránila lékárna". Podzim je nádherné období. Jednu říjnovou sobotu kolem skal padalo žluté a červené listí. Maki si takticky oblékla zelený dres, ten přece nemůže opadávat!

S dobrou náladou se hned vrhla do cesty, na kterou se celý týden těšila. A co myslíte? Ano, poslala cestu Klasztor Koszalin hodnocenou VI.4 (9-) stylem PP. My ostatní jsme se bavili na Ścianka aptetarzy VI (6), Warinat T V.1 (7-), Samotność Solisty (Gencjana) VI+ (6+) a UKAz carski VI.3 (8) a užívali jsme si do sytosti.

20.10.2014 další úroveň?
Máme formu, co s tym zrobime? Přijali jsme pozvání kamarádky Martynky do oblasti Dolina Bolechowicka. Cesta Chiński maharadža V.5 (9+) z roku 1985 je oblíbeným cílem malých polských lezců. Vstávali jsme brzy, ale Martynka byla v cestě dříve. Rozlezli jsme se tedy na protějších skalách.

Sluníčko hřálo a my se rozlezli na cestách Rysa Wallischa V- (5-), Filar Wallischa VI.1 (7-), Krwawa pieść V (5) a Ryski nad tablica VI+ (6+). Chiński maharadža je cesta orientovaná na SVV a brzy se dostala do stínu. Maki s Martynkou střídavě pokusovaly a vymýšlely kroky.

I v péřovce a čepici byla při jištění zima. Domů jsme odjížděli s pocitem dobře odvedené práce a natěšeni na jarní lezení. To jsme ještě nevěděli, jaké překvapení přinese další víkend.

Marcel Janoš

Poděkování za podporu: