5. závod iRCC 2013 Zagreb
21. dubna 2013

Předposlední ze série lezeckých závodů iRCC 2013 se konal v neděli 21.4. v chorvatském městě Zagreb. Vyrazili jsme již v pátek ráno.

Předpověď počasí na ten den slibovala možnost lezení venku. V rámci odpočinku po dlouhé cestě autem jsme zastavili pod cvičnou skálou Armeško asi 40 km od Slovinsko-Chorvatské hranice.

Markétka si vylezla OS tři cesty: "Za tatínka", "Za maminku", "Solo". Já stejné přelezl FLASH. V sobotu Maki absolvovala tréninkový závod na nové umělé stěně ve městě Brežice (SLO).

Už vstup do sportovní haly byl impozantní. Fasáda se strukturou skály napovídala, co nás čeká uvnitř. Parametry umělé stěny však byly impozantní. Maki lezla bez chyby.

Ve výšce 15 m nad zemí pustili závodnice do dlouhého převisu. Závodit na stěně takových parametrů není snadné. Maki věděla, ž e důležitější závody jí čekají druhý den.

V neděli pak zkušeně zdolala všechny nástrahy kvalifikačních cest soutěže iRCC 2013 v Zagrebu (CRO). Konkurence byla veliká. Ve finálové cestě se nerozhodlo, 3 závodnice se musely utkat v superfinále. O pět jsme viděli vyrovnaný výkon dvou nejlepších závodnic.

Maki obsadila první m ísto zároveň s Lucii z Chorvatska. Nejvíce nás však těšilo 3. místo Lizy ze Slovinska, protože má také malou výšku. Je dobré vědět, že v boji s dlouhými přešahy nejsme sami.

Marcel Janoš