Tour de Fpinka junior 2Jednoho krásného dne nás pozvali kolegové z Polska na druhou edici dětských závodů do Wroclawi. Do batohu jsme nabalili lezečky, sedák, malou svačinu a velkou formu. V kategorii "krasnale" byly kvalifikační cesty dlouhé, ale dobře lezitelné. O zábavu nebyla nouze. Maki tam má pár kamarádek, a když si nerozumí polsko-česky, používají ruce a nohy.

Někdy dojde i na anglická slovíčka nebo pomoc rodičů. Děti byly šikovné a pořadatelé se rozhodli všechny pustit do finálových. Tam se začal lámat chleba. I Maki si připravovala různé scénáře, jak zdolat klíčová místa. Nakonec bez většího problému finálovou cestu topla, stejně jako Martynka z UKS Brzeszcze.

S ohledem na kvalitní výkony obou závodnic se pořadatelé rozhodli ocenit obě zlatou medailí. Po samotném závodě se obě holky pustily do zdolávání finálových cest starších soupeřů a předváděly neskutečné kousky.

Výsledková listina

Po závodech jsme ještě na doporučení rodičů soupeřky navštívili stěnu EIGER. Další velkou stěnu ve Wroclawi už jsme navštívit nestihli.
Marcel Janoš