4. závod iRCC 2013 Wolfsberg
7. dubna 2013

Konečně se sešly všechny příznivé okolnosti a mohli jsme vyrazit ve větším týmu. Ke konci sobotního přesunu jsme zařadili aklimatizaci v lezeckém centru, kde jsme alespoň nasáli atmosféru prostorné, 17 m vysoké haly.

Ubytování u jezera pod horami bylo také bezchybné. V neděli jsme se přesunuli do zmíněné haly. Vzhledem k množství závodníků byly závody rozděleny na dopolední (mladší sportovci) a odpolední (starší sportovci) program. Námi obsazené kategorie U10f a U14f navíc, vzhledem k počtu závodnic, rozdělili na dvě poloviny a poslali je na dvě různé kvalifikační cesty.

Tímto organizátoři ušetřili čas a závody nabraly rychlý spád. Dopoledne Markétka díky své výšce netopovala jednu z kvalifikačních cest. Avšak ve finále opět dolezla do stejného místa jako její vyšší soupeřky. Zaslouženě obsadila 4. místo a v celkovém pořadí iRCC 2013 stále vede.

Odpoledne se vydala zúročit svou tréninkovou dřinu Eli. Obě kvalifikační cesty topla, stejně jako 9 dalších soupeřek. Do finále tedy postoupilo 10 velmi vyrovnaných závodnic. Eli do finále nastupovala asi čtvrtá. Vylezla vysoko. Ostatní však vylezly kapánek výše. Byli jsme lehce překvapeni, ale byla z toho nádherná 10. pozice. Vyhodnocení nejlepších se protáhlo do večera. Domů jsme dorazili až v pondělí. Někteří šli do práce, jiní nešli do školy. Každý, co si zaslouží.