Tendon Cup - Trutnov

V sobotu 9.11.2013 Adámek, Maki, Anička, Hanka a Martin absolvovali v pořadí pátý závod série Tendon Cup regionální pohár mládeže. První část výpravy vyrazila na dlouhou cestu už v pátek. Ukázalo se, že to byla správná volba.

Noc jsme přečkali na stejné ubytovně jako loni. Závody probíhaly na sportovní základní škole, kde jsou dvě stěny. Pro některé závodníky i doprovod to znamenalo neustálé přebíhání sem a tam.

Adámek i Markétka v kvalifikačních cestách na nízké stěně zakončené převisem předvedli výborné výkony a do finále oba postupovali z prvních míst. Také starším se dařilo. Anička i Hanka se do finále probojovaly, Martin zůstal za jeho branami. Finále se lezlo stylem no sight.

Markétka nezaváhala, dolezla s dalšími dvěma soupeřkami na stejné místo a díky lepším výsledkům z kvalifikace si zasloužila zlatou medaili a pohár. Adámek se dostal do místa, kde dlouho bojoval se zapeklitým krokem.

Za svůj výkon si zasloužil 5. místo. Po nádherných výkonech Anička 7. místo, Hanka 5. místo a Martin skončil v kategorii nejstarších kluků na 13. místě. Po závodech proběhlo vyhlášení nejlepších 3 závodníků každé kategorie a následovalo předání cen pro všechny finalisty. Domů jsme museli spěchat, někteří se totiž těšili na nedělní výběh na Prašivou.

Foto: (C) Karel Návrat

Marcel Janoš