Zawody boulderowe
CSG Trango
26.10.2013

Sobota? Koho to zajímá - budíček 6.30, někteří ještě daleko dřív! Naši družinu tvořili Adámek, Anička, Hanka, Martin a já (Dája), doprovod Petra a Ondra.

V obou autech výborná atmosféra, nikdo nespal, všichni už naladění na závody. Brzké vstávání se vyplatilo - cestou jsem viděli ultramegakrásný východ slunce nad polskými horami, který trval vlastně celou cestu tam. Aha, vy vlastně nevíte, kde je "tam":) Tentokrát stěna SCG Trango v polském městě Bielsko-Biala. Na otevřené boulderové závody dětí a mládeže.

Trango je moc pěkné lezecké centrum s 19-ti metrovou stěnou, už jsme tady několikrát závodili i trénovali. Je čtyřposchoďové: 1. patro: dětská stěnka a start nejvyšších 19-ti metrových cest, 2. patro: bar, rozlézací stěny a šatny, 3.patro: kratší stěny, 4. Patro: krásná bouldrovka. Fajn lezení i lidi. A k tomu všemu i wifi zdarma, jupí!!! Mimochodem, naše česká výprava dorazila jako úplně první (a to jsme to možná měli nejdál).

Dostali jsme závodnické balíčky, voda, malé dárečky, pak hurá rozlézt a do akce! Závody: 21 (slovy dvacetjedna!) boulderových cest pro žáky základních škol, a dalších 21 pro gymnazisty! Seřazené pěkně podle obtížnosti a podle toho také obodované. Pěkné cesty, lehké, střední i extrémní. Žádní rozhodčí, téměř žádná pravidla, 2 hodiny na všechno, no, co vám mám povídat, místy to bylo trošku drsné… Ale hecovali jsme se a bojovali všichni jako o život:

Hanka Kroupová
1. místo holky gymnázium

Anička Burgetová
3. místo holky gymnázium

Daniela Žalská
4. místo holky 4-6 třída

Adámek Adamovský
1. místo kluci 1-3 třída

Martin Starostka
5. místo kluci gymnázium

Po vyhlášení výsledků, rozdání pohárů, medailí a cen pro všechny, přivezli pizu - asi 2 vagóny, pro všechny, 4 druhy, byla jako vždy jedlá a výtečná!!! Pak jsme ještě asi 3 hodinky tréningově lezli, blbli na bouldrovce, hráli hoňku, cukr káva, jezdili na žíněnkách jako tučňáci na ledu - zkrátka pohodově lezecké pozávodní odpoledne.

Když jsme odcházeli, poslal mě táta 3x umýt ruce a obličej. (redakční pozn. táta: viz foto - zmazaná od Mg jak indián ve východoněmeckým filmu až za ušima i po dvojím mytí…). Cestou zpátky jsem se trošku dobrodružně stavili na polský McDonald na tradiční čokoládové milkshaky - mňamka!

Nevím co do nich v Polsku přimíchavají, ale cestou jsme se zase moc dobře bavili, no a domů dojeli jako vždy až za úplné tmy. Zkrátka cool akcička, příště jedem zas!
Daniela (Daya) Žalská


Plné ofi výsledky a foto