Český pohár mládeže
Praha Cibulka

V sobotu 20.dubna se konalo 1.kolo letošního Tendon Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost. Pražská Cibulka přivítala na Poháru neobvykle vysoký počet závodníků. Eliška, která je letos prvním rokem v céčku, tedy leze na prvním konci lana, měla 18 zdatných soupeřek. Stavěčům se podařilo nachystat zajímavé a těžké cesty.

Někteří závodníci si stěžovali na přílišnou obtížnost, zejména v dolních úsecích cest, ale Eliška si v obou kvalifikačních cestách vedla skvěle. První cestu topla spolu se dvěma dalšími závodnicemi. Ve druhé cestě lezla bez zaváhání až nahoru, ale byla tak rozjetá, že zapomněla cvaknout poslední presku (TOP), skočila na poslední chyt a trochu se proletěla. I tak byla jednoznačně nejvýš a do finále postupovala z prvního místa.

Eliška byla trochu nervozní, že jde do cesty poslední a že finálovka není v převisu, který jí obvykle sedí. Byla postavená ve členité svislici, kde bylo jen málo chytů a vesměs takové, co moc nebraly. V okamžiku, kdy Eli přelezla problém, se kterým si ty nejlepší nevěděly rady, jsem věděla, že kvalifikační výsledek potvrdí. Eli lezla ještě o kus výš a vyhrála.

Petra Adamovská