Soustředění mládežnické reprezentace na Smíchově

(S účastí Elišky Adamovské)

Když jsme na posledním loňském poháru na pražské Cibulce řešili možnosti trénování, byla nám nabídnuta možnost zúčastnit se repre soustředění. A tak se stalo, že jsme byly pozvány v půlce února na Smíchov, kde se zmiňovaná akce konala.

Eliška sice věkově patří do kategorie C (reprezentace mládeže je až od kat. B), ale spolu s Hankou Křížovou, se kterou ovládly loňskou nejvyšší mládežnickou soutěž a která na soustředění přijela také, zdatně sekundovaly starším spolulezcům. Vytvořily tak nejmladší, ale velice šikovnou lezeckou dvojici a podstoupily několik náročných tréninků.

Pro Elišku, která dosud lezla tak dvakrát týdně a takříkajíc pro radost, tedy bez nějakého vedení a systému, to bylo vše nové. Pro nás obě to byla skvělá zkušenost. Lezlo se celou sobotu, a to docela intenzivně. Eli s Hankou bez problémů topovaly cesty kvalifikace 8+, 8-,8 a spousty sedmiček.

Na sedmnáctimetrové stěně se lezení nemohly nabažit i druhý den. I když byly unavené pokračovaly v náročném tréninku a dostaly od trenérů a zkušenějších závodníků nejednu pochvalu. Všichni lezci si též vyzkoušeli vymyslet a postavit správný trénink, i když jejich pokusy nebyly vždy to pravé.

Toto soustředění Elišku ,,nakoplo" a začalo se to ukazovat hned na začátku nové závodní sezóny. Po několika vítězstvích v Polsku se jí zatím daří i v Českém poháru, kde letos leze na prvním konci lana, po dvou kolech průběžně vede.

Stejně přínosný je i jakýkoli další velký trénink na velké stěně, třeba ve Zlíně nebo v polské Bielsko-Bialé, kam se nám občas podaří vyjet.

Petra AdamovskáAutorka fotografií: Monika Brkalová