Hodnotné lezecké body ze Slovinska.

Třetí závod seriálu interRegional Climbing Cup 2013 proběhl v neděli 3.3.2013 v Radovljici (Slovinsko). Tentokrát v neobvyklé lezecké disciplíně -bouldering. Jedná se o řešení technicky náročných lezeckých problémů ve výšce do 5 metrů, bez jistícího lana.

Závodníci padají do vysokých žíněnek podobně jako v atletice u skoku do výšky. Markéta Janošová z Těrlicka závodící za horolezecký oddíl TJ Baník Karviná a Horolezecký klub Gymnázia Orlová předvedla vynikající výkon, jen krůček chyběl k nejvyšší příčce.

Její šesté místo svědčí o vyrovnané konkurenci, avšak s předchozími dvěmi vítězstvími v Itálii a Rakousku suverénně vede celkové pořadí letošního iRCC. Další závody budou v dubnu v Rakousku a Chorvatsku. Cíl je jasný, děkujeme za podporu.

3.3.2013 Marcel Janoš