Příborský zvon 2013

A je to tady!. V pátek a sobotu 21.6.-22.6. 2013 se na příborském koupališti uskutečnily tradiční závody v lezení na rychlost, PŘÍBORSKÝ ZVON 2013 (součást Českého poháru mládeže). Již cestou do Příbora jsme tušili, že nás čekají prima závody. Vše tomu nasvědčovalo: super nálada, parádní počasí, krásná stěna postavená téměř vedle bazénu. Co více jsme si mohli přát.

Náš "TEAM", Eliška, Markétka, Dája a Mariánka, posílil ze zdravotních důvodů rok netrénující, nicméně velmi zkušený Adam Smiga. Přijel si prý vyzkoušet, zdali mu to ještě poleze:-) A lezlo náramně! V pátek vyhrál ve výborně obsazeném závodě svoji kategorii. V sobotu potvrdil své kvality a opět bral první místo, a to za neskutečný čas 5,77 s (stěna měla 10 metrů). Děvčata se však také nenechala zahanbit.

Přestože lezení na rychlost není jejich hlavní disciplínou, podařilo se Elišce vybojovat dvakrát 2. místo (v celkovém pořadí obsadila 2. místo), Markétka jednou 4. místo a jednou 3. místo (3. místo)., Dája se v pátek umístila na 3. a v sobotu na 5. místě (4. místo) a Mariánka, sice malá postavou, ale velká srdcem lezla jako o závod, za což si v sobotu převzala ocenění za celkové druhé místo v kategorii nejmenších dětí!

Naše tušení bylo správné! Skvělé závody, výborná parta, koupačka, spousta legrace a k tomu v pětičlenném týmu deset ocenění! Paráda. Už teď se těšíme na další ročník těchto závodů.

Malý doplněk od Marcela:
Na závěr jsme využili navázaných kontaktů a perfektně rozlezený víkend jsme zakončili v Polsku. Poznali jsme několik krásných sektorů nedaleké Jury.

Tomáš Adamovský