Puchar Polski
Młodzików i Dzieci
Jaworzno
16.11.2013

V sobotu 16.Listopadu se malí závodníci z našeho oddílu rozjeli dvěma směry. Zatímco Hanka Kroupová a Mariánka Janošová boulderovaly na třinecké Abadžikře, Markétka Janošová a Adámek Adamovský se rozjeli kousek dál.

Jejich cílem bylo polské město Jaworzno, kde se konal Polský pohár v lezení na obtížnost. Organizátoři měli pro naše děti připraveno 6 kvalifikačních cest, předpokládalo se, že někdy po 15.hodině začne finále.

Avšak čas utíkal rychleji než pavoučci po stěně, a tak se stalo, že v 18 hodin ještě nebyly odlezeny všechny kvalifikace. Hlavní rozhodčí tedy oznámil, že finále nebude a že při shodném pořadí bude rozhodovat čas poslední kvalifikační cesty. Tak se stalo, že v závodech na obtížnost, zvláště u některých kategorií, rozhodovala rychlost.

Markétka i Adámek si vedli skvěle, Maki topla vše a k poslednímu topu ,,doběhla" nody, nejrychleji, takže zvítězila a porazila tak svou malou-velkou soupeřku a velkou kamarádku Martynku. Adam stoupal s jistotou ve všech cestách až nahoru, jen v jedné zapeklité kvaldě trochu zakufroval a netrefil zpět správný směr.

Skončil na 5.místě. Oba si dobře zalezli a užili i zábavu s ostatními dětmi. U tabletů, míčů a honiček bylo jedno, kdo mluví polsky a kdo česky, naši byli s Poláky ,,jedna ruka". Odjížděli jsme pozdě večer s pozváním na další závody a se spoustou cenných informací o vhodných skalních lezeckých oblastech.

Petra Adamovská