Vítkovický pavouk
3.10.20133.října - čtvrteční odpoledne, se na vítkovickém Bloku konaly závody dětí v lezení s lanem. Soutěž byla určena spíše méně zkušeným lezcům, byli z ní vyloučeni úspěšní účastníci závodů Českého poháru (z našich Markétka a Eliška).

Kolem 15.hodiny se začínali scházet malí i větší pavouci, aby se utkali ve dvou lezeckých disciplínách, rychlosti (1 cesta) a obtížnosti (2 cesty). Podle všeho vypadalo, že lezení je zábava.

Mrňousové se culili na každý dosažený chyt, velkoši nadšeně odfukovali. I když se pomalu ochlazovalo, všichni závodili "jak o dušu", takže se krátce po setmění mohli sejít uvnitř "na báru", kde Saša vyhlásila výsledky.

Naši se opět neztratili a cenné kovy zacinkaly. Rozzářily se rovnátkové, zubaté i bezzubé úsměvy, tombola udělala radost těm méně úspěšným v závodě, nálada byla výborná.

Některým se ani nechtělo domů, ale spacáky a nocleh na boulderovce v cenách nebyly, takže se všichni nakonec rozjeli do všech stran. Do domovů dětí z orlovského kroužku, (resp. karvinského oddílu) doputovaly tyto ceny:

1.místo - Daniela Žalská
1.místo - Hana Kroupová
1.místo - Adam Adamovský
2.místo - Anna Burgetová
5.místo - Veronika Žalská


Petra Adamovská