Tendon cup regionální pohár - Orlová
25. 5. 2013

Tak máme krásné nové cesty!!! V sobotu (týden před závody) jsme se sešli v tělocvičně v Orlové a vrhli jsme se na stěnu. Slezli jsme z ní, jakmile na ní nezůstal ani jediný chyt. Chyty se umyly (rozuměj, samy se jistě neumyly, to se jen tak říká, postaral se o to Karel s družinou zdatných pomocníků), usušily (částečně slunce, ale spíš vichr z hor), poctivě roztřídily a naskládaly do bedýnek, načež v bezpečném úkrytu čekaly, než přijde jejich chvíle.

Ta přišla ve čtvrtek. Karel, Lumi, Jarda a Dominik od brzkého rána chystali, montovali, kutili, až se na stěně zaskvělo osm nových cest. Odpoledne dorazila ze školy Eliška, která si cesty přišla jako správný předlezec vyzkoušet, a spolu s chlapama pak dolaďovali detaily. Tu se něco přidalo do stropu, tu něco Dominik ubral, aby to nebylo ,,tak lehké".

V pátek ve stejném složení dokončili cesty na rozlézání a fakt hustou finálovku pro nejstarší kluky. Cesty se jim vskutku povedly. Musím přiznat, že bych měla šanci maximálně v kategorii E (děti do 9 let), musím se nad sebou zamyslet.

25. květnovou sobotu se závodníci z různých částí republiky začali shromažďovat u stolku s prezentací. Poměřit síly dorazily dokonce děti z Polska (z města Brzeszecze přijeli Martynka a Szymon). Fronta narůstala, tolik lidí se snad na orlovských závodech ještě nesešlo. Alespoň se dá hovořit o solidní konkurenci. Předlézání se chopila Eliška Adamovská. S nadšením, precizně předlézala jednu cestu za druhou.

Dominik si taky zapředlezl, když ukázal nejstarším závodníkům svou fialovou cestu. Závody mohly začít. Všechny kvalifikace proběhly hladce, cesty byly připraveny výborně, takže si děti skvěle zalezly a zároveň nebyl problém najít mezi nimi nejlepšího. Naši si vedli výborně. Markétka Janošová postupovala spolu s dalšími třemi dívenkami z prvního místa, Adámek předvedl ze všech nejmladších dětí nejlepší výkon a postupovat z prvního místa.

Do finále se dostali ještě Adam Smiga, Hanka Kroupová a Anička Burgetová . Ostatní (sourozenci Špokovi, Mariánka Janošová a Martin Starostka) se do finále neprobojovali, ale i tak předvedli pěkné výkony. Finálovky byly docela těžké, moc se netopovalo, a zejména ve stropu se svedly líté boje (někteří sami se sebou). Konečná umístění našich dětí:

1. místo - Markétka Janošová (E)
2. místo - Adam Adamovský (E)
4. místo - Adam Smiga (B)
6. místo - Hanka Kroupová (B)
8. místo - Anička Burgetová (C)
10.místo - Mariánka Janošová (E)
                Radim Špok (C)
11.místo - Ninka Špoková (E)
12.místo - Adam Špok (D)
16.místo - Martin Starostka (B)

Celá soutěž skončila v tu pravou chvíli, uklidili jsme tělocvičnu, lana, vercajk, sbalili unavená, vylítaná a přešťastná děcka a vyrazili domů.

Petra Adamovská