Orlovský orel 2013 aneb Přijeli - viděli - zvítězili
3.11.2013

3. listopadu, neděle, pro závody ne úplně obvyklý den, a my malí lezci se začínáme sjíždět už kolem 8 hodiny ráno. Přijeli také závodníci z Karviné, Frýdku Místku, Lipníka, ze Studénky a Lichnova, no a dorazila i skupinka polských kamarádů z oddílu Skarpa Bytom, kteří si poprvé přijeli vyzkoušet orlovské závody - my k nim jezdíme celkem často.

Cesty připravené, naši kluci stavěči ještě semtam něco ladí, aby si lezení mohli užít i ti nejmenší. Jako vždy, postavili pro nás dvě parádní cesty hned vedle sebe - přímé souboje jsou totiž nejvíc! Stěna i celá tělocvična orlovského gymplu je naše, rozlézáme se, rozcvičujem, běháme, hrajem bembajs, házíme talířem, zkoušíme házenkářské fígle atd, atd…

Závod začíná! Každý máme možnost si obě závodní cesty jednou vylézt nanečisto, ale všichni do toho jdou naplno a časomíra i jističi jsou v plné práci. Pak totéž naostro, tohle se už počítá do závodů! Každý dvě cesty, odsejpá to pěkně, a hraje se na setiny vteřin! Fandíme si všichni navzájem!

Rozhodčí sečtou časy a je jasné, kteří nejlepší z každé kategorie postupují do semi/finále. Tam už je to pak souboj muže proti muži, ženy proti ženě, a vítězové obou soubojů pak mezi sebou zabojují o zlato.

Jo, abych nezapomněla, letos jsme měli krásné "poháry"! Opravdické lezecké chyty ve tvaru hlavy orla, nádhera!!! Děkujeme za hezké závody, bylo to moc fajn a těšíme se na příště!

Dája Žalská


Jo, a jak jsme my "domácí" dopadli?

Dívky E
Markéta Janošová 1.
Tereza Vlachová 3.
Mariana Janošová 4.
Veronika Žalská 5.

Dívky D
Daniela Žalská 1.

Dívky C
Eliška Adamovská 1.
Dorota Tomášková 3.
Anna Burgetová 4.

Dívky B
Hanka Kroupová 1.

Chlapci E
Adam Adamovský 1.

Chlapci D
Pavel Smiga 2.
Lukáš Pražma 4.

Chlapci C
Radim Fedič 3.

Chlapci B
Adam Smiga 1.

Úplné výsledky Chlapci

Úplné výsledky Dívky