X. Mistrovství Slezska „W SKALE“ v lezení na obtížnost

9. února se ve škole v Orzeszu-Jaskowicach konal jubilejní 10. ročník Mistrovství Slezska dětí a mládeže v lezení na obtížnost. Závod byl zároveň druhým závodem série „Turnaj 4 stěn“. Členové horolezeckého oddílu TJ Baník Karviná a Horolezeckého klubu Gymnázia Orlová vyslali celkem 6 závodníků. Někteří sbírali zkušenosti. Jiným se podařilo na náročných, většinou převislých cestách předvést velmi kvalitní výkony. A nejlepší samozřejmě zaslouženě vyhráli. Všem však pomáhali početní fanoušci, rodiče, trenéři, kolegové a také starosta města Orzesze Andrej Szafraniec.

Z výsledků vybíráme:

dívky do 9 let:            1. místo           Markéta Janošová

dívky 12-13 let:          1. místo           Eliška Adamovská

12. místo         Anna Burgetová

dívky 14-16 let:          6. místo           Hana Kroupová

chlapci do 9 let           3. místo           Adam Adamovský

chlapci 14-16 let         10. místo         Martin Starostka

Zleva Adam Adamovský, Eliška Adamovská a Markéta Janošová.

Doufejme, že všichni odjížděli příjemně unaveni a spokojeni se svými výkony.

Nutno dodat, že Turnaj 4 stěn pořádaný v Jastrzebie Zdroj, Orzesze, Bielsko-Biala a Brzeszcze bude pokračovat v březnu dalšími závody.

Marcel Janoš