Český pohár mládeže v lezení na obtížnost
4.kolo - JIČÍN

4. závod Poháru se uskutečnil třetí sobotu v září v Jičíně, kam se sjelo přes 100 závodníků z celé republiky. Stavěčům se podařilo postavit skutečně těžké cesty, což bylo patrné už v kvalifikacích, kde v některých cestách padali i ostřílení reproši.

Eliška Adamovská (kategorie C) dolezla v první cestě spolu se dvěma dalšími závodnicemi nejvýš. Druhá cesta byla ,,strašně" těžká a potom, co z ní hned dole popadali všichni céčkoví kluci a většina béčkových holek, nikdo nečekal, že by céčkové holky přelezly zapeklitý úsek u druhé expresky.

Děvčata se s tím ale poprala, nejlépe z nich Eliška, která vylezla stejně vysoko jako nejlepší závodnice kategorie B. Zajistila si tak postup do finále z 1.místa, díky čemuž nakonec i vyhrála, protože ve finále dolezly do stejného místa kromě Elišky ještě dvě další lezkyně.

A jak se finálovka líbila Elišce? ,,Do finále jsem šla s předtuchou, že vím, kterou cestu lezem. Ano, byla to ona. Je strašně hnusná. Myslela jsem, že skončím u první presky, vždyť i některé starší holky padaly na začátku. Hnusná cesta. Na začátku 3 obliny, přes které je těžké se dostat. Už jdu na řadu. Na začátku dost bojuju, jsem o dost menší než některé holky, ale nakonec těžké místo přelézám. Dolézám do stejného místa jako Hanka a Lenka, ale díky tomu, že se mi dařilo v kvalifikacích, jsem na 1.místě. Jupí!! Na závodech se mi líbily cesty a bylo to celkem dobře zorganizované. Jsem ráda, ale ještě aby se mi dařilo i na příštích kolech."

Zbývají ještě 2 kola nejvyšší mládežnické lezecké soutěže, budeme Elišce držet palce, aby byla zdravá a dařilo se jí stejně jako dosud.
Petra Adamovská