Český pohár mládeže v lezení na obtížnost
4.kolo - JIČÍN

Judenburg -finále iRCC 2013

Zasloužené vítězství v sérii evropských lezeckých závodů 2013. V pátek 13.9.2013 jsme vyrazili (Marcel, Martina, Markétka i Mariánka) na šestý závod iRCC do rakouského Judenburgu. Závody nás baví, ale lezení na skalách je jiná liga.

Dopředu jsme zjistili dostupnost skal v blízkém i vzdáleném okolí a připravili různé scénáře v závislosti na vývoji počasí. V pátek jsme se prošli kolem skal a dorazili až na hrad nad městem. Na fotce vidíte historické slaňáky, daly by se ještě použít?

V sobotu jsme okupovali místní Klettergarten a vylezli skoro všechny cesty. V neděli byly závody až odpoledne. Ráno jsme vyrazili na hodinku do lesa na hřiby. Plná taška praváků byla odeslána po jiných českých účastnících domů. Stejně bychom je nestihli zpracovat. A co závody? Maki si splnila další cíl: co nejvíce bodovat v evropských soutěžích interRegional Climbing Cup 2013 (iRCC 2013).

Po vítězství v italském Tarvisiu a rakouském Hermagoru následovalo 6. místo ve slovinské Radovljici, 4. místo v rakouském Wolfsburgu a dělené první místo v chorvatském Zagrebu. Celý rok si udržovala průběžné vedení. Dramatický finálový závod probíhal 15.9.2013 v rakouském Judenburgu. Velmi zajímavý souboj se rozhodoval asi 14 metrů nad zemí, kam dolezly jen nejlepší lezkyně.

Celkové výsledky iRCC 3013, kategorie dívky do 10 let:
1. Janošová Markéta (CZE)
2. Brkić Lucija (CRO)
3. Kmoch Lara (CRO)

Výsledky iRCC 2013, Judenburg, kategorie dívky do 10 let:
1. Leitner Edith (AUT)
2. Brkić Lucija (CRO)
3. Janošová Markéta (CZE)
3. Kmoch Lara (CRO)

Noc jsme ještě přečkali v super apartmánu a rozhodli se pro přesun do skal. Volba ARCO padla z několika důvodů. 1. Hodně se nám tam líbí, 2. Má být super počasí, 3. Má tam být plno známých z Havířova. Následujících 5 dnů bylo lezecky velmi výživných.

Lokality Belvedere, Arcadioland, Promeghin, Val Lomasone a znovu Belvedere pro nás znamenalo bezpočet vylezených cest. Navázali jsme nové kontakty. Holky komunikovali s velkými horolezci, cyklisty, judisty skamarádili se s Portugalcem i dočasným angličanem. Těšíme se na další podařenou akci.

Foto Judenburg: Marcel Janoš
Foto Arco (lokality Promeghin a Val Lomasone): Vendula Smutková


Marcel Janoš