Grand Prix
Holešovice 2013

Dne 1.6.2013 jsme se já, Markétka, Adámek, Dája, Eliška, Hanka, Martin, Marcel, Ondra a Peťa setkali brzo ráno na vlakovém nádraží v Havířově. Cíl cesty byla Praha.

Počasí nám moc nepřálo, ale o půl 10 jsme všichni mokří konečně dorazili na úžasnou horolezeckou stěnu v Praze-Holešovicích. Jen co jsme se trochu rozhlédli po stěně, šli jsme se hned převléknout a připravit na první cesty. První den jsme lezli na obtížnost, která měla 3 kvalifikační cesty a finále.

Ten den se nám dost dařilo- Marki- 1.místo (E), Eli-1.místo (C), Aďa- 4.místo (E), Dája- 5.místo (D), Já - 6.místo (C), Martin- 6.místo (B), Hanka- 11.místo (B).

Náročný den jsme zakončili mokrou procházkou po Praze a ulehli do svých spacáků pod stěnou. Další den jsme opět dříve vstávali, abychom se připravili na náročné cesty bouldrů a taky cestu na rychlost. Bouldry byly velice záludné, některé se pokořit daly, některé zas né. Na každý boulder bylo 10 pokusů ale za každý se odečítalo 10 bodů. Na rychlost bylo pokusů 5.

Nejlepší bylo využít všech pokusů a zlepšit co nejvíce svůj čas. Čas rychle ubýval a my jsme se stále nedostali ke všem cestám. Ale vše jsme stihli, vítěze vyhlásili a spěchali jsme na nádraží. Marcel nás odhodlaně dovedl na vlak a po přestupu na Pendolino jsme naše úspěchy a zároveň sobotní den dětí oslavili dětským šampaňským. Kvůli zaplavenému nádraží v Kolíně jsme měli víc jak 4 hodinové zpoždění ale víkend jsme si všichni hooooodně užili a těšíme se na další závody!!!

Rychlost- Eli- 1.místo, Marki- 2.místo, Aďa- 4.místo, Dája- 4.místo, Já- 4.místo, Hanka- 10.místo, Martin- 6.místo

Boulder- Eli- 1.místo, Marki- 1.místo, Aďa- 2.místo, Dája- 4.místo, Já- 7.místo, Hanka- 8.místo, Martin- 6.místo

Celkově- Eli- 1.místo, Marki- 1.místo, Aďa- 4.místo, Dája- 3.místo, Já- 5.místo, Hanka- 7.místo, Martin- 6.místo

Článek na lezci.

Pořadatelům děkujeme za super závody.

Anna Burgetová