Edelweiss Cup v Banské Bystrici 23. únor 2013

Výjezd byl dost rychlý. Budíček v 5.30 (sobota!), blesková snídaně a v 5.50 už jsme odjížděli. Eliška Adamovská, Maki Janošová a já, plus Petra a Marcel jako super doprovod a výborný řidič.

Cesta tam byla dlóóóhá. V autě jsme se skoro všichni snažili usnout, většinou se nám to nepovedlo. Nejlepší v autě byla GPS - pořád říkala, kam máme odbočit, a když tam Marcel zabočil, tak hned hlásila: "Přepočítávám, přepočítávám…" Ale na místo jsme dorazili jako první! Mají tam krásnou stěnu, jmenuje se Škorpión! Usadili jsme se a dívaly se, jak připravují závod. Jako první jsme se rozcvičily.

Pak jsem šly na slackline - šňůru nataženou tak,že se po ní dalo chodit. Nikdo z nás to celé bez držení nepřešel. Jo, a když předlezec předlézal asi pátou cestu, tak mu ke konci cesty zůstal chyt v ruce :)

Pak závod: Bylo šest boulderů a pět odjištěných cest. Cesty byly spíše těžší než lehčí… My, jako kategorie A mini a A, jsme šli nejdříve na boulder a ti starší lezli stěny. Po bouldrech byla asi 10 minutová přestávka. Jako první cesta s lanem byla vyvažovací. Druhá byla těžká s malými chyty, ale přelézt se dala. Ostatní stěny jsme lezly už s odcvakáváním expresek. Když jsme to všechno zvládly, měly jsme asi 30 minut než nachystají ceny a vyhlášení "vítězů".

To chystání se trošku protáhlo, ale bylo to vlastně i celkové vyhodnocení celého Slovenského Poháru - výhry byly poháry ve tvaru talíře. My holky z Orlové (Horolezecký klub Gymnázia Orlová) a Karviné (horolezecký oddíl TJ Baník Karviná) jsme se v tomhle posledním závodě umístily výborně: Eliška o jediný chyt těsně druhá v kategorii A (do 13 let), Maki druhá a Dája třetí v kategorii A mini (do 11 let). Takže dobré! Cesta zpátky byla taky velice, ale velice zábavná… No, tedy nejvíc asi pro nás na zadních sedadlech, kdepak nějaké spaní :) BYLO TO SUPER!

Dája Žalská