Choceň 2013
Poslední závod Českého poháru v lezení
na obtížnost
26.10.2013

Tentokrát jsme jeli jen já a táta. Cesta vlakem byla super. Wifi free, capuccino…:-) 8:40 jsme dorazili do Chocně. Žádná zdržování a úprkem směr tělocvična , ať stihneme registraci. Stěnu jsem znala už z dřívějších závodů. Nepřekvapilo mne tedy, že je mnohem větší, než u nás doma v Orlové.

Z doslechu jsem věděla, že cesty stavěli Stráníci, a tak jsem se šla hnedka kouknout, jak se jim to povedlo. Pod stěnou už máchali moji kamarádi rukama a se zdviženou hlavou koukali nahoru a snažili se odhadnout, kterou cestu polezem. Lezeme trojku a dvojku. Už to visí na nástěnce. Myslela jsem si to a moc se na ně těším. Jdu na to. Uvidíme, j ak se mi bude dařit. První cesta vypadala lezitelně. Když jsem ale viděla, jak stejně staří kluci padají jak hrušky, začala jsem být kapku nervózní.

Nakonec jsem ji zvládla k předposlední presce. Druhá cesta byla zároveň kvalifikační pro déčkové kluky. Nakonec se mi ji podařilo jako jediné holce topovat! Po sečtení bodů z kvalifikačních cest, jsem postoupila do finále z prvního místa, což znamená, že polezu úplně poslední. Jupííí. Jdu na finále! V polovině cesty mě zastavilo hodně těžké místo. Jak jsem se později dozvěděla, vypadli na něm všichni mí soupeři kromě Hanky Křížové. Podařilo se mi to vymyslet a přelézt.

Skončila jsem ve stropě, stejně jako Hanka. Nakonec tedy rozhodovalo pořadí z kvalifikace a to mě posadilo na první místo. Bylo to fajn stát zase na bedně až nahoře. A k tomu hned dvakrát! Poprvé za 1. místo v samotném závodě, a protože závod v Chocni byl poslední v seriálu šesti závodů Českého poháru, vyhlašovali se celkové výsledky. Mně se podařilo ze všech závodů nasbírat nejvíc bodů a zvítězit. Parádně jsem si to užila. Vše bylo príma.

Krásné lezení, organizace, kamarádi, prostě super závody. V ČR se už závodní sezona chýlí pomalu ke konci, ale bez lezení bych nevydržela. Zkusím ještě nějaké závody v Polsku a na Slovensku. Ještě jsem chtěla touto cestou moc poděkovat Horolezeckému klubu Gymnázia Orlová, horolezeckému oddílu TJ Baník Karviná, Vilikus, rodičům,kamarádům a všem, co mi fandí, za jejich podporu.

Eliška Adamovská


Tedon Cup Český pohár mládeže ve sportovním lezení na obtížnost Choceň 26.10. 2013

Výsledková listina


Kategorie: Dívky C

1. Adamovská Eliška, HK Orlová - HO TJ Baník Karviná; Vilikus

2. Křížová Hana, SASM Líšeň

3 Slezáková Lenka, HK Rožnov pod Radhoštěm


Celkové pořadí Tendon Cup Českého poháru mládeže 2013 (seriál šesti závodů)

Kategorie: Dívky C


1. Adamovská Eliška, HK Orlová - HO TJ Baník Karviná; Vilikus

2. Křížová Hana, SASM Líšeň

3 Slezáková Lenka, HK Rožnov pod Radhoštěm