5. Edelweiss Cup 2013
Majstrovstvá Slovenska
K2 Bratislava

V sobotu 23. 11. se na slovenské lezecké stěně K2 uskutečnil poslední závod Slovenského poháru, tudíž Mistrovství Slovenska. Z našeho orlovského oddílu jsme se účastnili já a Markétka v kategorii A - A10 a Adam Smiga v kategorii B. Všechny kategorie měly každá tři kvalifikace. Ty naše nebyly obtížné.

To taky vysvětlovalo to, že do finále se třemi topy šlo 18 holek. Finále bylo na dlouhé kroky, takže se těm menším lezlo špatně, ale někteří tam předvedli ohromující výkony (viz foto Maki).

Holek, co toplo finále, bylo sedm. Otázka: Rozhodne čas nebo bude superfinále? Nakonec se rozhodlo, že polezeme superfinále a to nás snad pěkně rozřadí. Superfinále se účastnila jedna Slovenka, dvě Maďarky a čtyři Češky. Takhle to vypadalo na Mistrovství Slovenka:-)

Bylo to těžké, ale přesto se mi podařilo vylézt vysoko a získat stříbrný pohár hned za první Hankou Křížovou, mojí stálou soupeřkou a kamarádkou. Závody se mi moc líbily a příště určitě pojedu znovu.

Celá naše výprava si parádně zalozila a dosáhla těchto výsledků: Eliška Adamovská, kategorie A, 2. místo, Markétka Janošová, kategorie A-10, 3. místo a Adam Smiga, kategorie B, 10. místo.

Výsledky

Virtuální prohlídka stěny

Eliška Adamovská