Abadžikra 2013
Třinec
6.dubna 2013

Konečně někdo uspořádal závody v ,,rozumnou" dobu! Vyráželi jsme před desátou a to jsme ještě jeli dřív, abychom stačili nakouknout do snowborďáckého krámu. V autě bylo jako vždy veselo, dětičky už se těšily, až si zablbnou na stěnkách. A ty byly vskutku parádní.

Organizátoři se nezdržovali s rozdělováním dětí do věkových kategorií, odlišili jen kluky od holek, tak se stalo, že na vítězném pódiu vedle sebe stála vysoká ,,čtrnáctka" a naše ještě ne šestiletá Mariánka. Bylo to moc milé.

Celý závod běžel skvěle, mládežníci měli za úkol přelézt 7 různě obtížných boulderů. Měli na to nejprve 3 pokusy, které se posléze rozšířily na neomezené množství pokusů, děti se snažily, tak je prostě nechali lézt, dokud toho neměly dost. Naši - Dája, Mariánka a Adámek, lezli parádně.

Když další ,,zelené triko" topovalo, rozhodčí prohlásil:,,Zřejmě dobrý oddíl." A taky že jo. Dája vylezla s přehledem téměř všechny cesty a skončila na 3.místě. Mariánka, bezpečně nejmladší a rozhodně nejmenší závodnice, lezla tak, že diváci nevěřili svým očím, vyneslo jí to 4. místo (z 11 děvčat).

Adam šel do superfinále, které zdolal na první pokus, čímž vyhrál. Návrat domů s cinkáním ,,drahých kovů", prohlížením drobných, avšak úžasných cen, výbornou náladou, únavou a s pocitem, že tyhle závody se fakt povedly.
Petra Adamovská